×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.   برابر با : Saturday, 20 July , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 3 خبر
بیانیه پایانی نخستین رویداد ایران اینشورتک۲۰۲۴

 به پایان آمد این دفتر حکایت همچنان باقیست
به صد دفتر نشاید گفت حسب الحال مشتاقی

بابرگزاری نخسنین رویداد شبکه سازی و به هم رسانی نوآوری و فناوری صنعت بیمه، چهار روز پربار را در کنار بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی الکامپ سپری کردیم که در آن شاهد تبادل ایده ها، برقراری ارتباطات و هم افزایی میان شرکت های فناور بیمه (اینشورتک ها) و زیست بوم نوآوری بیمه بودیم.. هدف از این رویداد، به اشتراک گذاری دانش و تجربیات، ترویج نوآوری و فناوری در صنعت بیمه و بسترسازی برای همکاری های جدید بود که خوشبختانه با استقبال چشمگیر شرکت کنندگان و دستاوردهای ارزشمندی همراه بود.

“نقشه راه توسعه فناوری صنعت بیمه رونمایی شد”

در آیین آغازین این رویداد، از “نقشه راه توسعه فناوری در صنعت بیمه جمهوری اسلامی ایران”رونمایی شد. این نقشه راه، چشم انداز و مسیر حرکت صنعت بیمه در حوزه فناوری را در سال های آتی  ترسیم می کند و به عنوان یک سند راهبردی برای هدایت سرمایه گذاری ها، پژوهش ها و اقدامات در حوزه فناوری بیمه عمل خواهد کرد.

“نشست ها و کارگاه های آموزشی پربار”

در مدت این چهار روز، شاهد برگزاری بیش از ۲۰ نشست و کارگاه آموزشی با محورهای مختلف مرتبط با نوآوری و فناوری در صنعت بیمه بودیم. این نشست ها و کارگاه ها فرصتی ارزشمند برای تبادل دانش و تجربیات میان متخصصان این حوزه فراهم کرد و به ارتقای سطح آگاهی و مهارت شرکت کنندگان کمک شایانی نمود.

“رویکردهای بیمه مرکزی برای توسعه نوآوری و فناوری”

بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران به عنوان نهاد ناظر و متولی سیاستگذاری و مقررات گذاری  صنعت بیمه، همواره بر اهمیت نوآوری و فناوری در این صنعت تاکید داشته و از تلاش برای توسعه و ترویج آن دریغ نکرده است. در این راستا، اقدامات متعددی را به شرح زیر انجام می دهد:

حمایت از فعالیت اینشورتک ها:بیمه مرکزی با وضع قوانین و مقررات حمایتی و تسهیل فرآیند صدور مجوز برای اینشورتک ها، به دنبال ایجاد بستر مناسب برای فعالیت و رشد این شرکت ها در ایران است..
ایجاد زیرساخت های لازم: بیمه مرکزی با ایجاد زیرساخت های الکترونیکی و سامانه های نوین از یک سو و زیرساختهای سازمانی و هابهای نوآوری همچون مرکز نوآوری و صندوق پژوهش و فناوری، زمینه را برای ارائه خدمات نوین بیمه‌ای و تبادل اطلاعات میان شرکت های بیمه فراهم کرده است.
حمایت از پژوهش و نوآوری:بیمه مرکزی از فعالیت های پژوهشی و نوآورانه در حوزه فناوری بیمه حمایت می کند و با برگزاری رویدادها و جشنواره های مختلف، به شناسایی و معرفی ایده های نوآورانه در این حوزه کمک می کند.
تقویت نظام ارتباطی زیست بوم نوآوری بیمه : بیمه مرکزی با برگزاری نشست ها و جلسات متعدد با ذینفعان مختلف صنعت بیمه، از جمله اینشورتک ها، شرکت های بیمه، دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و بنگاه های اقتصادی، به دنبال هم افزایی و جلب مشارکت همه جانبه در توسعه نوآوری و فناوری در این صنعت است.

“جمع بندی”

رویداد ایران اینشورتک ۲۰۲۴ نقطه عطفی در مسیر توسعه نوآوری و فناوری در صنعت بیمه ایران بود. این رویداد فرصتی ارزشمند برای تبادل ایده ها، برقراری ارتباطات و هم افزایی میان اینشورتک ها، شرکت های بیمه و سایر ذینفعان این صنعت فراهم کرد. نقشه راه توسعه فناوری صنعت بیمه که در این رویداد رونمایی شد، چشم انداز روشنی برای آینده توسعه فناوری این صنعت ترسیم می کند و تعهد بیمه مرکزی به حمایت از نوآوری و فناوری را به نمایش می گذارد.

**باور داریم که با همدلی و همکاری همه ذینفعان زیست بوم صنعت بیمه، می توانیم شاهد تحولات عظیمی در صنعت بیمه کشور ایران و تبدیل آن به صنعتی نوآور، پویا و کارآمد باشیم.

در پایان از تمامی شرکت کنندگان، سخنرانان، حامیان و دست اندرکاران این رویداد صمیمانه تشکر می کنیم.
انتظار داریم با برگزاری سالانه رویداد ایران اینشورتک به عنوان مهم ترین رویداد شبکه سازی و به هم رسانی توسعه نوآوری و فناوری صنعت بیمه شاهد تحولات عظیم این صنعت و تبدیل آن به مرجعیت نوآوری در بین صنعت بیمه منطقه باشیم.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.