×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.   برابر با : Sunday, 14 July , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
مشارکت بیش از 591 هزار کد معاملاتی در عرضه “معین”

به گزارش پایگاه خبری امتداد ، در این رابطه 625 میلیون سهم معادل 5 درصد از کل سهام شرکت برای عرضه اولیه به روش ترکیبی در نظر گرفته شده بود که از این میزان در مرحله اول 3 درصد معادل 375 میلیون سهم برای کشف قیمت به صندوق های سرمایه‌گذاری تخصیص داده شد و پس از کشف قیمت، 2 درصد از سهام شرکت معادل 250 میلیون سهم در اختیار عموم سرمایه گذاران قرار گرفت.

بدین ترتیب در مرحله اول پس از رقابت میان 85 صندوق سرمایه‌گذاری، هر سهم شرکت بیمه اتکایی ایران‌معین 2467 ریال قیمت خورد که به دنبال آن با آغاز مرحله دوم معاملات  250میلیون سهم با قیمت نهایی به سایر سرمایه‌گذاران عرضه گشت. پیش از عرضه اولیه، قیمت هر سهم “معین” 2422 ریال ارزش‌گذاری شده بود.

سایر جزئیات عرضه اولیه “معین”

 در عرضه به سرمایه‌گذاران واجد شرایط شامل صندوق‌های سرمایه‌گذاری سهامی و مختلط، حداکثر تعداد سهام قابل خریداری توسط هر کد معاملاتی 3 میلیون و 125هزار سهم تعیین شده بود. در این رابطه صندوق‌هایی مجاز به ورود سفارش بودند که پیش از عرضه، گزارش ارزشیابی سهام تهیه شده توسط مدیرصندوق را به فرابورس ارسال داشتند.

در مرحله دوم برای هر شخص حقیقی و حقوقی امکان ورود سفارش تا سقف 750 سهم مقدور بود که در نهایت ۵۹۰ هزار و ۵۶۷ کد حقیقی و ۸۷۴ کد حقوقی اقدام به خرید سهام “معین” با قیمت کشف‌‎ شده کردند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.