×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.   برابر با : Saturday, 20 July , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 3 خبر
حدود ۱۰ هزار پرونده خسارت خودرو در جریان سیل خراسان رضوی تشکیل شد

به گزارش پایگاه خبری امتداد ،  مهدی شریعتی‌فر صبح شنبه در نشستی که با حضور مدیران ارشد شرکت‌های بیمه‌گزار استان برگزار شد، از وقوع روزانه ۶۰۰ تصادف رانندگی در سطح استان خبر داد و اظهار کرد: صنعت بیمه، صنعتی است که ریالی از دولت کمک دریافت نکرده اما خدمات گسترده‌ای به مردم ارائه می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: به طور کلی، امروزه در بسیاری از حوزه‌های پوشش بیمه، عرصه‌های زیان ده وجود دارد که فقط بار مالی بر بیمه تحمیل می‌کند.

شریعتی فر با اشاره به اینکه حوزه‌هایی نظیر خدمات درمانی و بیمه شخص ثالث برای شرکت‌های بیمه زیان‌بار هستند، ادامه داد: اما براساس قرارداد و تعهدی که شرکت امضا می‌کند، خود را به پوشش کامل بیمه‌شونده مقید و مکلف می‌داند. یک مصداق بارز از این عرصه، پرداخت ماهانه ۲۲۰ میلیارد تومان مبلغ جبران هزینه‌های مکمل درمان توسط یکی از شرکت‌های بیمه‌گزار استان است که به حساب مراکز درمانی طرف قرارداد واریز شده است.

شریعتی فر ادامه داد: در جریان سیل اخیر، فقط ۹۸۴۷ پرونده خسارت خودرو تشکیل شده که برای آن‌ها در مجموع دوهزار میلیارد ریال خسارت پرداخت شده و این موارد به موازات ۳۰ پرونده آتش‌سوزی، مسئولیت و مهندسی، هزینه سنگینی بر بیمه‌گزاران تحمیل کرد.

رئیس شورای هماهنگی شرکت‌های بیمه خراسان رضوی تصریح کرد: در حال حاضر، شش کارگروه ذیل شورای هماهنگی شرکت‌های بیمه تشکیل شده که به‌صورت مستمر در حال بررسی و تحلیل قوانین موجود و صورت وضعیت‌های مالی هستند.

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.