×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Saturday, 15 June , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 3 خبر
تامین ارز نیازهای وارداتی کشور از ۱۳ میلیارد دلار گذشت

 به گزارش پایگاه خبری امتداد ،  بالسینی، سخنگوی مرکز مبادله ارز و طلای ایران گفت: برای کالاهای اساسی و دارو سه میلیارد و ۲۶۲ میلیون دلار، ‌برای کالاهای تجاری و بازرگانی مبلغ هفت میلیارد و ۴۳۲ میلیون دلار و برای خدمات ۲۸۵ میلیون دلار و برای واردات در مقابل صادرات دو میلیارد و ۳۰۵ میلیون دلار تامین ارز صورت گرفت.


1

وی گفت: در چند روز اخیر میانگین نرخ موزون ارزها در سامانه سناریت (fxmarketrate) منتشر شده است که این نرخ ها نرخ محاسباتی و موزون است و نرخ معاملاتی نیست و بر اساس این نرخ میانگین موزون تامین ارز به دلار معادل ۳۷ هزار و ۱۶۶ تومان و یورو با میانگین موزون ۴۰ هزار و ۴۳۰ تومان و درهم ۱۰ هزار و ۱۲۰ تومان و یوآن ۵ هزار و ۱۳۴ تومان محاسبه شده است. 

بالسینی بیان داشت: برای واردات کالای اساسی و کشاورزی شامل گندم، دانه‌های روغنی و نهاده‌های دامی دو میلیارد و ۷۵۸ میلیون دلار، برای دارو، مواد اولیه دارویی و تجهیزات پزشکی ۵۰۴ میلیون دلار و در مجموع سه میلیارد و ۲۶۲ میلیون دلار برای کالای اساسی و دارو ارز با نرخ ۲۸۵۰۰ تومان با هدف حمایت از مصرف کنندگان و دسترسی اقشار جامعه به کالاهای ضروری با قیمت ارزانتر پرداخت شد.


2

سخنگوی مرکز مبادله ارز و طلای ایران افزود: تامین ارز نیمایی برای «صنایع حمل و نقل و خودرو»  معادل یک میلیارد و ۳۹ میلیون دلار، «صنایع تجهیزات برق و الکترونیک» معادل یک میلیارد و ۲۳۱ میلیون دلار، «صنایع معدنی» معادل ۵۳۴ میلیون دلار، «ماشین آلات و تجهیزات تولید» معادل ۵۶۷ میلیون دلار و «منسوجات و پوشاک» معادل ۳۵۵ میلیون دلار صورت گرفته است. این گروه های صنایع همچنین به ترتیب ۵۶۷، ۱۲۰، ۴۳۸، ۴۰۷ و ۲۱ میلیون دلار ارز توافقی یا واردات در مقابل صادرات تا پایان روز پانزدهم خرداد ماه سال جاری دریافت کرده اند.  

علاوه بر این گروه ها، ۳ میلیارد و ۷۰۶ میلیون دلار ارز نیمایی و ۷۵۲ میلیون دلار ارز واردات در مقابل صادرات به سایر صنایع اختصاص داده شده است.

گفتنی است، در روز ۱۶ خرداد ماه ۱۴۰۳ در تالار اسکناس ارز مرکز مبادله ایران، دلار با نرخ ۴۵ هزار و ۱۸۲  تومان، یورو با نرخ ۴۹ هزار و ۱۵۰ تومان و درهم با نرخ ۱۲ هزار و ۳۰۳ تومان مورد مبادله قرار گرفت. به همین ترتیب تالار حواله ارز، شاهد مبادله دلار با نرخ ۴۲ هزار و ۱۸۷ تومان، یورور با نرخ ۴۵ هزار و ۸۹۲ تومان و درهم با نرخ ۱۱ هزار و ۴۸۷  تومان بود.

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.