×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Saturday, 15 June , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 3 خبر
تأمین بیش از دو میلیارد دلار ارز برای کالاهای اساسی و دارو به نرخ ترجیحی

به گزارش پایگاه خبری امتداد ، طی مدت مذکور سهم کالاهای اساسی از ارز ترجیحی دو میلیارد و ۵۸ میلیون دلار و سهم تجهیزات پزشکی، شیرخشک، ماده اولیه دارو و ملزومات دارویی ۳۴۶ میلیون و ۷۰ هزار دلار بود.


طی این مدت در حوزه کالاهای اساسی مبلغ ۵۲۹ میلیون و ۱۴۰ هزار دلار برای واردات ذرت،۳۵۷ میلیون و ۱۰ هزار دلار برای واردات کنجاله سویا، و ۲۰۵ میلیون و ۱۳۰ هزار دلار برای واردات انواع روغن خام نباتی و پالم با نرخ ترجیحی (‌۲۸۵۰۰تومان)‌ تامین شد .

همچنین طی این مدت برای واردات گندم ۲۵۷ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار، دانه های روغنی ۳۶۸ میلیون و ۵۰ هزار دلار، جو ۶۴ میلیون و ۱۴۰ هزار دلار، قندوشکر۲۱ میلیون و ۷۱۰ هزار دلار و گوشت قرمز ۷۸ میلیون و ۹۳۰ هزار دلار ارز با نرخ ترجیحی تامین شد .

علاوه براین طی دو ماهه سالجاری مبلغ ۴۰ هزار دلار برای واردات  گوشت مرغ، ۱۲۵ میلیون و ۷۹۰ هزار دلار برای واردات برنج، ۷ میلیون و ۸۱۰ هزار دلاربرای واردات  محصولات باغی و زراعی، ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار برای واردات حبوبات و مبلغ ۴۰۰ هزار دلار نیز برای وارادت اقلام مورد نیاز صنایع غذایی، شیلات، دام و طیور و دامپزشکی ارز با نرخ ۲۸۵۰۰ تومان تامین شد. 

این گزارش حاکیست در دو ماهه سال جاری ، ۱۶ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار برای سایر کد تعرفه ها در حوزه کالاهای اساسی  و ۱۵ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار برای  کارمزد تبدیل و نقل و انتقال ارز در این بخش  ارز با نرخ ترجیحی اختصاص یافت .

بر پایه این گزارش، سهم تجهیزات پزشکی، شیرخشک، ماده اولیه دارو و ملزومات دارویی از ارز  تامین شده با نرخ ترجیحی در دو ماهه ابتدایی سال جاری ۳۴۶ میلیون و ۷۰ هزار دلار بوده که از این میزان برای واردات تجهیزات و ملزومات پزشکی، ۱۳۵ میلیون و ۲۴۰ هزار دلار، دارو، ماده اولیه دارو، زیرفراورده یا ملزومات دارویی ۱۹۲ میلیون و ۹۶۰ هزار دلار، ماده اولیه غذا، شیرخشک، مکمل و آرایشی و بهداشتی، دو میلیون و ۳۴۰ هزار دلار، و برای واردات واکسن ها و کیت های پزشکی، ۱۲ میلیون و ۸۲۰ هزار دلار ارز با نرخ ۲۸۵۰۰ تومان با نظر دستگاه متولی مربوطه از سوی بانک مرکزی  تامین شد.

طی این مدت  ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار نیز با نرخ ۲۸۵۰۰ تومان برای تامین کارمزد تبدیل نقل و انتقال ارز در حوزه سلامت اختصاص یافت .


1
 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.