×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Monday, 20 May , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
اسامی دریافت‌کنندگان ارز کالایی منتشر می‌شود

به گزارش پایگاه خبری امتداد ، قمری‌وفا مدیر روابط عمومی بانک مرکزی با تأکید براینکه  نرخ ارز بازار غیررسمی طبق تاکید بانک مرکزی به کالاهای اساسی و واردات قانونی مربوط نمی‌شود، اعلام کرد: “بانک مرکزی بزودی لیست دریافت‌کنندگان ارز کالایی را به‌منظور شفاف سازی منتشر می‌کند.

رئیس‌کل بانک مرکزی نیز عوامل بنیادی اقتصادی تاثیرگذار بر نرخ ارز را مطلوب توصیف و تاکید کرد:  بانک مرکزی سال گذشته با اجرای سیاست تثبیت ۷۰ میلیارد دلار  برای تامین کالاهای اساسی و نیاز وارد کنندگان با نرخ ارز ترجیحی و نیمایی تامین کرد و سیاست تامین ارز مورد نیاز وارد کنندگان در دستور کار سالجاری بانک مرکزی است ، امروز هیچ کس نمی تواند ادعا کند که واردات قانونی کالایی را با نرخ ارز بازار غیررسمی انجام داده است.”

به گزارش تسنیم، همزمان با افزایش تلاطم‌های ارزی در بازار غیررسمی ارز، محمدرضا فرزین رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد که امسال هم سیاست ارز ۲۸۵۰۰ تومانی برای تأمین کالاهای اساسی و پزشکی و دارو ادامه خواهد داشت و سایر نیازهای قانونی کالایی نیز با نرخ مرکز مبادله پوشش داده خواهد شد.

فرزین با تأکید براینکه”هیچ نیاز قانونی کالایی وجود ندارد که ارز آن تامین نشود”؛ گفت: : ما در نرخ ارز بازار غیررسمی هم مداخله می کنیم تا خیلی افزایش پیدا نکند، البته افزایش نرخ غیرسمی زودگذر است و این نرخ هم بزودی کاهش پیدا می کند ولی نرخی نیست که ما در بازار کالا نگران آن باشیم؛ کسی که می خواهد کالا وارد کند از مرکز مبادله ارز خود را می گیرد. نباید نرخ غیررسمی را مبنای قیمت کالاهای و خدمات بدهیم. هیچ‌کس با نرخ غیررسمی ارز ۶۰ هزار تومانی کالا وارد نمی کند و اینکه دائما از این نرخ صحبت کنیم و به اقتصاد کشور تعمیم دهیم درست نیست.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.