×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Saturday, 20 April , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 2 خبر
جدیت بانک مرکزی در انحلال بانک‌های ناتراز

به گزارش پایگاه خبری امتداد ، جعفر قادری؛ عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ایبنا اظهار کرد: بانک مرکزی در سال گذشته عملکرد خوبی در حوزه‌های مختلف داشت که یکی از اقدامات مهم و موثر آن در حوزه مسائل بانکی برخورد جدی با بانک‌ها و موسسات مالی دارای ناترازی مالی بود و همین اساس تعدادی از موسسات مالی به دلیل ناترازی‌های مالی منحل شدند.
وی ادامه داد: مجلس هم در قانون جدید بانک مرکزی، دست این بانک را برای برخورد جدی‌تر با موسسات مالی و بانک‌های متخلف و دارای ناترازی مالی بازتر کرد و در سایه قانون مصوب مجلس بانک مرکزی نیز با جدیت نسبت به اجرای این مسئله اقدام کرد.
عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: یکی دیگر از اقدامات بانک مرکزی تلاش و پیگیری برای آزادسازی دارایی‌های بلوکه شده کشورمان در کشور‌های مختلف بود که در این راستا محمدرضا فرزین؛ رئیس کل بانک مرکزی سفر‌هایی را به کشور‌های مختلف داشتند.
قادری افزود: در سایه دیپلماسی فعال بانک مرکزی شاهد آزادسازی بخش قابل توجهی از دارایی‌های بلوکه شده کشورمان بودیم، علاوه بر اینکه درآمد‌های نفتی کشور نیز بهتر از گذشته وصول شده و در مجموع باعث بهبود وضعیت ذخایر ارزی کشور شد.
عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: کنترل نقدینگی و پایه پولی و در نتیجه آن کاهش تورم یکی دیگر از اقدامات مهم بانک مرکزی در سال گذشته بود که امیدواریم با هدایت نقدینگی کشور به سمت تولید، این حرکت بانک مرکزی تکمیل شود و ما در سال جاری شاهد به ثمر نشستن این تلاش‌ها باشیم.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.