×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Saturday, 20 April , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 2 خبر
دریافت گواهینامه سیستم مدیریت امنیت اطلاعات توسط شرکت اعتبارسنجی ایران

 به گزارش پایگاه خبری امتداد ، گواهینامه سیستم مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS) امروز با حضور مدیران مرکز راهبردی افتای ریاست جمهوری و بانک مرکزی به شرکت مشاوره رتبه بندی اعتباری ایران، اعطا شد.

مدیرعامل شرکت مشاوره رتبه بندی اعتباری ایران در این مراسم گفت: این گواهینامه یکی از معتبرترین گواهینامه‌ها در حوزه امنیت اطلاعات مبتنی بر استاندارد ISO/IEC۲۷۰۰۱:۲۰۱۳ برای حفاظت از دارایی‌های اطلاعاتی و تداوم کسب و کار سازمان بر مبنای فناوری اطلاعات است که با ایمن سازی اطلاعات، باعث امنیت و اطمینان و همچنین کاهش تهدید‌ها و آسیب‌ها می‌شود.

آقای قاسم پور افزود: شرکت مشاوره رتبه بندی اعتباری ایران تنها شرکت دارای مجوز از بانک مرکزی است که زیر نظر این بانک و حمایت وزارت امور اقتصادی و دارایی، مشارکت کلیه بانک‌های کشور و برخی از شرکت‌های بزرگ بیمه و لیزینگ، خدمات “اعتبارسنجی” را ارائه می‌کند.

او خاطرنشان ساخت: این شرکت درصدد است تا اعتماد، شفافیت و تقارن اطلاعاتی را در کسب و کار‌ها و بازار ایجاد کند و بازوی اجرایی فضای کسب و کار و اقتصاد کشور باشد و به همین منظور سیستم مدیریت امنیت اطلاعات را با هدف تحقق محرمانگی، یکپارچگی و دسترس پذیری اطلاعات و همچنین سند ملی طرح “امن سازی” زیرساخت‌های حیاتی در قبال حملات سایبری، پیاده سازی کرده است.

آقای محمدیان معاون مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری نیز در این مراسم گفت: شرکت مشاوره رتبه بندی اعتباری ایران، سیستم مدیریت امنیت اطلاعات را در کل شرکت، پیاده سازی کرده و برای نگهداشت این سیستم و افزایش بلوغ امنیت اطلاعات، برنامه ریزی مناسبی را تدارک دیده است.

آقای مهاجر مدیر ارشد امنیت اطلاعات بانک مرکزی نیز در این جلسه، لزوم توجه به ارتقاء و بلوغ امنیتی شرکت‌های حاکمیتی به ویژه موسسات مالی و اعتباری را یادآور شد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.