×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : جمعه, ۴ خرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Friday, 24 May , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
جلوه گری بیمه های زندگی در پورتفوی بیمه ما

به گزارش پایگاه خبری امتداد، شرکت بیمه ما که با نماد ما و سرمایه ثبت شده ۸٫۰۰۰ میلیارد ریال در بازار سرمایه کشور فعال است، در ۱۱ ماهه سال جاری ۶۷٫۵۶۵ میلیارد ریال حق بیمه تولید کرده که از این میزان، ۳۵ درصد آن به رشته زندگی اندوخته دار و ۶ درصد آن به رشته زندگی غیراندوخته دار اختصاص داشته است.

بر اساس این گزارش، ما در مقطع منتهی به یازدهمین ماه سال، ۲۵٫۷۷۱ میلیارد ریال هم به بیمه شدگان خود، خسارت پرداخت کرده است.

بر این اساس، رشته زندگی اندوخته دار با سهمی ۳۵ درصدی و تولید حق بیمه ای معادل ۲۳٫۸۳۱ میلیارد ریال، در جایگاه نخست رشته های بیمه ای این شرکت از لحاظ تولید حق بیمه قرار گرفته است.

پس از رشته زندگی اندوخته دار، رشته درمان با سهمی ۲۲ درصدی و رشته های ثالث اجباری و آتش سوزی هم با سهمی ۱۰ درصدی از کل پورتفوی تولیدی بیمه ما قرار گرفته اند.

میزان حق بیمه تولیدی این شرکت در ۱۱ ماهه در رشته درمان، ۱۴٫۵۵۰ میلیارد ریال، در رشته ثالث اجباری ۷٫۰۱۹ میلیارد ریال و در رشته آتش سوزی ۶٫۸۴۴ میلیارد ریال گزارش شده است.

بیمه ما در رشته زندگی غیراندوخته دار هم در ۱۱ماهه، حق بیمه ای معادل ۳٫۹۸۷ میلیارد ریال تولید کرده است.

در همین حال، در بخش خسارت، رشته درمان با سهم ۳۱ درصدی معادل ۸٫۰۲۳ میلیارد ریال، بیشترین خسارت پرداختی را در ۱۱ ماهه از آن خود کرده و پس از آن، رشته زندگی اندوخته دار با سهم ۲۶ درصدی معادل ۶٫۷۴۰ میلیارد ریال و ثالث اجباری با سهم ۱۹ درصدی معادل ۴٫۷۹۳ میلیارد ریال قرار گرفته اند.

سهم رشته آتش سوزی از خسارت های پرداختی شرکت بیمه ما در ۱۱ ماهه تنها دو درصد معادل ۶۰۷ میلیارد ریال بوده است.

این گزارش حاکی است، شرکت بیمه ما در یک ماهه بهمن امسال نیز ۶٫۹۲۸ میلیارد ریال بیمه نامه فروخته و در مقابل ۳٫۶۱۷ میلیارد ریال به زیان دیدگان خسارت پرداخت کرده است.

بر اساس این گزارش، با تصویب مجمع فوق العاده شرکت بیمه ما، سرمایه این شرکت از ۸٫۰۰۰ میلیارد ریال به ۱۰٫۰۰۰ میلیارد ریال افزایش یافته که ۱٫۶۰۰ میلیارد ریال از این افزایش از محل سود انباشته و ۴۰۰ میلیارد ریال آن از محل سایر اندوخته ها بوده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.