×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.   برابر با : Sunday, 14 July , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 1 خبر
آمادگی بانک مرکزی برای امضای قرارداد ۶۰۰ میلیون دلاری با وزارت نفت

به گزارش پایگاه خبری امتداد ، محمدرضا فرزین؛ رئیس کل بانک مرکزی درباره امضای قرارداد با وزارت نفت، اظهار کرد: منابع ارزی کشور به‌گونه‌ای است که این پیشنهاد برای سرمایه‌گذاری در توسعه چاه‌های نفتی به وزارت نفت ارائه شده است و به‌زودی قرارداد امضا خواهد شد.

وی گفت: در عرصه دیپلماسی اقتصادی نیز توافق‌های بسیار خوبی با کشور‌های همسایه و شریکان تجاری‌مان داشته‌ایم که آثار آن بر بازار ارز در آینده برای همگان ملموس خواهد بود.
رئیس شورای پول و اعتبار با اشاره به توان سامانه‌های نظارتی بانک مرکزی افزود: امروز در بانک مرکزی این توانایی را داریم افرادی را که با نرخ‌های غیرعادی سعی در ایجاد التهاب در بازار ارز و آسیب زدن به نظام اقتصادی کشور را دارند رصد و شناسایی کنیم. اعداد بالایی که ازسوی سودجویان معامله می‌شود به‌زودی شناسایی خواهد شد و واحد‌های پولشویی ورود می‌کنند و به وظیفه خود در زمینه مسدودسازی حساب‌های ریالی و ارزی آنان عمل خواهند کرد.
فرزین با بیان اینکه نوسان‌هایی که حادث شده است گذراست، بیان کرد: از همه فعالان اقتصادی می‌خواهیم فعالیت‌ها و تصمیم‌های خود را بر اساس واقعیت‌های ارزی کشور که اعلام شد اتخاذ کنند.

منبع: شانا

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.