×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Sunday, 21 April , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 1 خبر
درآمد ناخالص بیمه ملت در نه ماهه امسال “سه‌برابر” شده است

به گزارش پایگاه خبری امتداد ، بیمه ملت موفق شده فروش حق بیمه خود را در سه فصل اخیر نسبت به دوره مشابه قبلی ۸۳ درصد رشد دهد و آن را به بیش از ۴ هزار میلیارد تومان حق بیمه بفروشد. این رشد نشان‌دهنده موفقیت این شرکت در جذب مشتریان و افزایش سهم بازار و حاصل یک استراتژی متمرکز و کارآمد در فروش و بازاریابی است. با این حال، در کنار افزایش درآمد، بیمه ملت توانسته خسارت‌های پرداختی خود را به خوبی کنترل کند به طوری که با تنها ۲۰ درصد رشد خسارت‌های پرداختی شرکت به حدود ۱۷۰۰ میلیارد تومان رسیده است. بدین ترتیب، می‌توان گفت درآمد ناخالص بیمه ملت در مقایسه با سال قبل سه برابر شده، که این خود گویای موفقیت شرکت در افزایش سودآوری و کارایی عملیاتی است.

این نسبت پرداخت خسارت به افزایش درآمد، نشان‌دهنده مدیریت موثر ریسک و کنترل خسارت‌ها است. نسبت خسارت پرداختی به حق بیمه دریافتی در بیمه ملت نیز به حدود ۴۳ درصد رسیده که نشان‌دهنده وضعیت مطلوب شرکت از نظر سودآوری است. این نسبت پایین نشان می‌دهد که بیمه ملت توانسته با وجود افزایش فروش، هزینه‌های خود را به خوبی مدیریت کند.

برای رسیدن به این رشد، مشاهده می‌کنیم که بیمه ملت با ایجاد یک پرتفوی متنوع از اغلب رشته‌های بیمه‌ای توانسته ریسک خود را کنترل کند. این تنوع در پرتفوی نشان از درک درست شرکت از بازار و توانایی آن در پاسخ به نیازهای گوناگون مشتریان دارد. بررسی پرتفوی ۹ ماهه این شرکت نشان می‌دهد رشته‌های ثالث، درمان و زندگی به ترتیب با حدود ۲۲، ۲۰ و ۱۰ درصد بالاترین سهم را به خود اختصاص داده‌اند که نشان‌دهنده توجه شرکت به بخش‌های پرتقاضا در بازار است.

بیمه ملت در دوره نه ماهه امسال نسبت به دوره مشابه سال قبل بیش‌ترین رشد فروش را به ترتیب در رشته‌های آتش‌سوزی، هواپیما و کشتی تجربه کرده که حکایت از توانایی بیمه ملت در گسترش فعالیت‌های خود به بخش‌های جدید و پرسود دارد. رشد فروش حق بیمه‌های نفت و انرژی، درمان و حوادث نیز بیشتر از میانگین رشد فروش در این دوره بوده و نشان‌دهنده توانایی شرکت در مدیریت ریسک و بهره‌برداری از فرصت‌های بازار است.

از سوی دیگر، از ابتدای امسال تا پایان آذر رشد خسارت پرداخت شده در رشته‌های ثالث، حوادث سرنشین و آتش‌سوزی نسبت به مدت مشابه سال قبل بیشتر بوده است. کنترل خسارت‌های پرداخت شده در رشته‌های کلیدی مانند ثالث و آتش‌سوزی نشان از مدیریت موثر شرکت در جلوگیری از زیان‌های سنگین دارد. با این حال، خسارت پرداختی در رشته‌هایی چون کشتی، باربری، نفت و انرژی و درمان منفی بوده و شرکت در این رشته‌ها نسبت به نه ماهه سال قبل خسارت کمتری پرداخت کرده است.

همچنین، با توه به نمودار زیر می‌توان دید که ریسک پایین قراردادهای منعقد شده در رشته‌های کشتی، نفت و انرژی و باربری از ابتدای امسال تا پایان آذر ماه بسیار کم بوده است. این یعنی بیمه ملت توانسته بالاترین سود را از قراردادهای این رشته‌ها کسب کند.

بررسی میزان درآمد شرکت از حق بیمه و هزینه‌های مربوط به پرداخت خسارت از ابتدای امسال به ما نشان می‌دهد بیمه ملت در آبان ماه با کسب هزار و ۷۲ میلیارد و ۷۹ میلیون تومان بالاترین درآمد را کسب کرده است. این شرکت به طور میانگین از ابتدای سال در هر ماه ۴۳۷ میلیارد تومان درآمد از محل حق بیمه کسب کرده است. بیش‌ترین خسارت پرداخت اما مربوط به آذر ماه با ۲۵۵ میلیارد و ۳۲۹ میلیون تومان است. میانگین خسارت پرداخت شده شده بیمه ملت از ابتدای سال نیز معادل ۱۹۱ میلیارد و ۳۳۰ میلیون تومان بوده است.

بررسی درآمد ناخالص ماهانه بیمه ملت از ابتدای امسال نیز مطابق نمودار زیر زیگزاگی حرکت کرده که مطابق انتظار در ماه آبان بالاترین سطح را داشته است. به طور کلی روند درآمد ناخالص شرکت صعودی بوده و در ماه‌های اخیر نوسانات آن زیاد شده که مشخص نیست دلیل این نوسانات زیاد چه بوده است

در نهایت، می‌توان گفت که بیمه ملت با مدیریت موثر بر فروش، کنترل ریسک و مدیریت خسارت‌ها، وضعیت مالی قوی و جایگاه مطلوبی در بازار بیمه دارد. این موفقیت‌ها نشان‌دهنده استراتژی درست و کارآمد شرکت در رویارویی با چالش‌های بازار و استفاده از فرصت‌های آن است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.