×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Friday, 19 April , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 1 خبر
انجام جدیدترین تکنیک جراحی بازسازی رباط صلیبی قدامی زانو در بیمارستان فیاض‌بخش

 به گزارش پایگاه خبری امتداد ، دکترمحمدتقی خسروانی مقدم جراح زانو و ارتوپد بیمارستان فیاض‌بخش تهران و سرپرست تیم انجام این جراحی در مورد این تکنیک نوین جراحی گفت: این تکنیک که سیستم بدون پیچ (SLS) نامیده می‌شود برای اولین بار در کشور از سوی یک شرکت دانش‌بنیان ایرانی ابداع و تجهیزات موردنیاز آن ساخته شده و طی ۲ ماه گذشته بیش از ۵۰ مورد از این نوع عمل جراحی، در بیمارستان فیاض‌بخش انجام شده است.

وی افزود: در روش‌هایی که در حال حاضر برای این عمل مورد استفاده قرار می‌گیرد، معمولاً از تاندون‌های پشت ران (هامسترینگ) بیمار استفاده می‌کنند و ۲ تاندون از بیمار برداشته می‌شود که عارضه این روش آن است که تاندون‌های هامسترینگ تا ۲۵ درصد ضعیف می‌شوند.

دکتر خسروانی‌مقدم همچنین گفت: در تکنیک جدید به جای ۲ تاندون از یک تاندون هامسترینگ استفاده می‌شود و درد پس از عمل جراحی کمتر از روشی است که تاکنون انجام می‌شده است. علاوه بر این بیمار پس از عمل زودتر توان خود را به دست می‌آورد.

وی تأکید کرد: در روشی که در حال حاضر رایج است در استخوان درشت نی پیچ‌های کار گذاشته می‌شود ولی در روش S.L.S پیچی وجود ندارد و از یک وسیله به‌نام  Button  Dish که توسط یک شرکت دانش‌بنیان داخلی تولید شده است، استفاده می‌شود.
به گفته این جراح زانو؛ از مزایای این تکنیک و نوآوری می‌توان به تولید ملی بودن آن، کیفیت و کارآیی بهتر، هزینه کمتر، توانبخشی سریع‌تر و راحت‌تر بیمار، بازگشت بیمار به زندگی و کار در زمان کوتاه‌تر و مهم‌تر از همه داشتن مزایای قابل توجه برای بیماران با جراحی مجدد (ریویژن) اشاره کرد.
وی اضافه کرد: این تکنیک نسبت به روش موجود، عوارض بسیار کمتری دارد و نتایج کوتاه‌مدت و بلند‌مدت آن نیز از روش موجود بهتر است. مهم‌ترین و بارزترین مزایای این روش برای بیمارانی است که قبلاً جراحی و بازسازی لیگامان صلیبی قدامی شده‌اند و نیاز به جراحی مجدد به علت ضربه و پارگی مجدد دارند که اصطلاحاً به آن ریویژن گفته می‌شود. این روش برای بیماران نیازمند ریویژن یک تکنیک بسیار عالی است و دغدغه‌های گذشته را ندارد.
وی ادامه داد: این تکنیک برای اولین بار در کشور و در بیمارستان شهید دکتر فیاض‌بخش که از بیمارستان‌های ملکی سازمان تأمین‌اجتماعی است، انجام شده است.

براساس این گزارش، دکتر بابک عدلی مدیر درمان تأمین‌اجتماعی استان تهران نیز با اشاره به پیچیدگی این عمل جراحی و فراهم بودن امکانات و ظرفیت‌های ارائه خدمات تخصصی و فوق‌تخصصی در بیمارستان‌های سازمان تأمین‌اجتماعی گفت: در انجام این نوع عمل جراحی که جراحی بسیار پیچیده و دشواری است، تجربه و مهارت تیم پزشکی بیمارستان در کنار وجود تجهیزات پزشکی مدرن بسیار حائز اهمیت است.
وی با بیان این‌که تاکنون چندین عمل جراحی بازسازی لیگامان صلیبی قدامی با موفقیت در بیمارستان دکتر فیاض‌بخش تهران متعلق به سازمان تأمین‌اجتماعی انجام شده است، گفت: این بیمارستان که در یک منطقه کارگری تهران واقع شده؛ عمدتاً محل مراجعات درمانی بیمه‌شدگان و بازنشستگان تأمین‌اجتماعی است که جامعه هدف و ولی‌نعمتان ما در سازمان تأمین اجتماعی هستند.
مدیرکل درمان تأمین‌اجتماعی استان تهران، با اشاره به رویکرد راهبردی سازمان تأمین‌اجتماعی در دوره مدیریتی جدید در زمینه توسعه خدمات درمانی و صیانت از بیمه‌شدگان و با بیان اینکه بیمارستان شهید دکتر فیاض‌بخش تهران، یکی از بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین مراکز درمانی ملکی سازمان تأمین‌اجتماعی است، افزود: این بیمارستان به جهت قرار گرفتن در منطقه‌ای با تراکم بالای بیمه‌شده، جایگاه و اهمیت ویژه‌ای در زمینه ارائه خدمات درمانی به بیمه‌شدگان تأمین‌اجتماعی دارد و یکی از مراکز اصلی ارائه خدمات به آسیب‌دیدگان حوادث جاده‌ای و پذیرش بیماران اورژانسی در سطح شهر تهران است.
دکتر بابک عدلی می‌افزاید: با توجه به شمار مراجعان روزانه به بیمارستان شهید دکتر فیاض‌بخش تهران، در این بیمارستان تلاش شده است برای ارتقای سطح رضایتمندی بیمه‌شدگان، دستگاه‌های پیشرفته را خریداری و راه‌اندازی کنیم.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.