×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.   برابر با : Tuesday, 16 July , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
بیمه البرز 31.4 درصد افزایش سرمایه داد

 به گزارش پایگاه خبری امتداد ،  موسی رضایی، مدیرعامل و نایب رییس هیات مدیره این شرکت در مجمع عمومی فوق العاده مذکور اعلام کرد: در هشت ماه سال جاری درآمد حاصل از صدور بیمه نامه های بیمه البرز 118 هزار و 311 میلیارد ریال بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 112 درصد رشد داشت این در حالی است که نسبت خسارت از 58 درصد در سال گذشته به 43 درصد در هشت ماه سال جاری کاهش یافته است.
وی ادامه داد: درصد رشد حق بیمه بیمه البرز در سال گذشته 54 درصد بود که این میزان درهشت ماه سال جاری به 104 درصد افزایش یافت. همچنین درصد تحقق بودجه بیمه البرز در این مدت 148 درصد بود که نسبت به سال گذشته 31.3 درصد رشد داشت.   
به گفته وی یکی از دلایل اصلی عملکرد مناسب بیمه البرز در تولید حق بیمه و کاهش نسبت خسارت این شرکت، مدیریت ریسک در صدور بیمه نامه، انتخاب بهینه پورتفوی بیمه ای و توسعه فروش بیمه های خرد به ویژه بیمه های زندگی است.
نایب رییس هیات مدیره بیمه البرز از افزایش سهم بیمه های زندگی در پورتفوی بیمه البرز از 3.06 درصد در سال گذشته به 17.6 درصد در هشت ماه سال جاری خبر داد و آن را از دستاوردهای مهم بیمه البرز در سال جاری عنوان کرد.
وی با اشاره به این که بیمه البرز دارای سطح یک توانگری مالی است، گفت: کسب رتبه نخست موثرترین و سود ده ترین شرکت بیمه و همچنین دارا بودن بالاترین ظرفیت نگهداری ریسک در بین شرکت های بیمه از دیگر موفقیت های بیمه البرز در سال جاری است.
وی ادامه داد: بیمه البرز سال جاری با راه اندازی سامانه پرداخت آنلاین خسارت بیمه های ثالث و بدنه خودرو از طریق پلتفرم یاقوت البرز، خسارت بیمه گزاران خود را در کم تر از 24 ساعت به صورت آنلاین و بدون نیاز به مراجعه حضوری، پرداخت می کند که از رویدادهای نادر در صنعت بیمه کشور است.
این گزارش حاکی است در مجمع عمومی فوق‌العاده بیمه البرز که روز شنبه دو دی ماه 1402 به ریاست سید محمد حسن ملیحی، رییس هیات مدیره این شرکت و با حضور سهامداران و نمایندگان بیمه مرکزی و سازمان بورس برگزار شد، مقرر گردید مرحله بعدی افزایش سرمایه بیمه البرز از مبلغ  46هزار میلیارد ریال به 70 هزار میلیارد ریال ظرف مدت حداکثر دو سال در یک یا چند مرحله انجام شود.  

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.