×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.   برابر با : Sunday, 14 July , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
بهره‌برداری از طرح ارتقای هتلینگ 50 تخت بیمارستان خاتم‌الانبیای گنبدکاووس و آغاز عملیات احداث پلی‌کلینیک تخصصی

 به گزارش پایگاه خبری امتداد ، میرهاشم موسوی در پنجاهمین سفر استانی خود شامگاه چهارشنبه 29 آذر ماه به همراه احمد اسفندیاری معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان‌ها؛ مهدی اسلامی معاون درمان و نیز هادی قیومی مدیرکل بازرسی و رسیدگی به شکایات و حسن ضابطی مدیرکل امور مجلس و دولت این سازمان برای افتتاح و آغاز عملیات اجرایی چند پروژه عمرانی و نیز بازدید میدانی از شرایط ارائه خدمات به بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران استان گلستان، وارد این استان شد. علاوه بر بهره‌برداری از طرح ارتقای هتلینگ 50 تخت بیمارستان خاتم‌الانبیای گنبدکاووس وآغاز عملیات احداث پلی‌کلینیک تخصصی تأمین‌اجتماعی این شهر در محوطه این بیمارستان، بازدید از شعب تأمین اجتماعی در شهرهای مختلف استان به همراه بازدید از پروژه ساخت پلی‌کلینیک تخصصی علی‌آباد کتول و درمانگاه تخصصی شهدای آزادشهر از دیگر برنامه‌های سفر مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی در  استان گلستان اعلام شده است.

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی در آغاز این سفر، توسعه ظرفیت‌های ارائه انواع خدمات به‌ویژه خدمات درمانی به بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران را از مهم‌ترین اولویت‌های راهبردی این سازمان توصیف کرد و گفت: در دولت سیزدهم اعتبار اختصاص‌یافته به توسعه مراکز درمانی ملکی تأمین‌اجتماعی از 4500 میلیارد تومان در سال اول فعالیت این دولت، به بالغ بر 11 هزار و 500 میلیارد تومان در سال جاری رسیده است.
وی افزود: رویکرد ما در سازمان تأمین‌اجتماعی توسعه خدمت به ویژه در بخش درمان با اولویت مناطق کمتر برخوردار است. بالغ بر 20 مرکز درمانی تأمین‌اجتماعی در دو سال گذشته در نقاط محروم در کشورمان به بهره‌برداری رسیده و همچنین بالغ بر 200 پروژه مختلف درمانی در مراحل مختلف از طراحی تا اجرا و بهره‌برداری داریم که با راه‌اندازی آنها ظرفیت‌های خدمت‌رسانی ما در بخش درمان تقویت خواهد شد.
براساس این گزارش، در استان گلستان تعداد بیمه‌شدگان اصلی سازمان تأمین‌اجتماعی بیش از 280 هزار نفر و تعداد بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین‌اجتماعی نیز بیش از 70 هزار نفر است که با احتساب افراد تحت تکفل آنان، تعداد افراد بهره‌مند از خدمات درمانی تأمین‌اجتماعی در این استان بالغ بر 850 هزار نفر است و در مجموع بالغ بر 41 درصد جعیت استان تحت پوشش خدمات متنوع سازمان تأمین‌‎اجتماعی هستند.
امکانات درمانی سازمان تأمین‌اجتماعی در استان گلستان در بخش درمان مستقیم شامل دو بیمارستان و 9 درمانگاه است که با همراهی و همکاری بالغ بر 1517 مرکز طرف قرارداد اعم از مراکز کلینیکی و پاراکلینیکی سالانه پذیرای بیش از 11.5 میلیون بار مراجعه بیمه‌شدگان تأمین‌اجتماعی هستند.
سازمان تأمین‌اجتماعی در استان گلستان که استانی به وسعت 20 هزار کیلومتر مربع و و جمعیتی حدود 2 میلیون نفر و دارای 348 کیلومتر مرز خاکی و 90 کیلومتر مرز آبی با کشور ترکمنستان است، برای ارائه خدمات بیمه‌ای به کارفرمایان، بیمه‌شدگان و بازنشستگان استان  16 شعبه دائم، به‌همراه 3 شعبه اقماری و 8 کارگزاری در اختیار دارد.
گفتنی است سازمان تأمین‌اجتماعی هم‌اکنون نزدیک به 500 شعبه بیمه‌ای و 403 بیمارستان و مرکز درمانی در استان‌های مختلف‌، برای ارائه خدمات بیمه‌ای و درمانی به بیمه‌شدگان، مستمری‌بگیران و کارآفرینان دارد و سفرهای استانی مدیرعامل این سازمان به استان‌های مختلف در راستای رویکرد دولت سیزدهم در زمینه حضور بلاواسطه در میان مردم و بررسی مسائل و مشکلات مردم از نزدیک و با هدف ارزیابی‌ مستقیم از ظرفیت‌ها و امکانات و موانع خدمت‌رسانی، بررسی و اطلاع دقیق و بهنگام از مسائل و مشکلات و تلاش برای رفع برخی نواقص احتمالی انجام می‌شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.