×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۴۰۲  .::.   برابر با : Monday, 26 February , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
مرکز مبادله چگونه به تثبیت نرخ ارز کمک می‌کند؟

به گزارش پایگاه خبری امتداد ،  علی طرزعلی؛ معاون ارزی مرکز مبادله ایران با بیان اینکه این مرکز در ثبات نرخ ارز نقش مهمی ایفا می کند، به خبرنگار ایبنا گفت: مرکز مبادله ایران به منظور پاسخگویی به نیاز‌های واقعی ارزی کشور تشکیل شده که نیازهای بخش خدمات را نیز به خوبی پوشش می‌دهد. بخش خدمات مربوط به بخش سوم مقررات ارزی می‌شود که شامل ۶۳ سرفصل است.

 

طرزعلی با تاکید براینکه مرکز مبادله ایران تقاضای واقعی ارز را پوشش می‌دهد، اظهار کرد: بر همین اساس مرکز مبادله با این مکانیزم توانست از ارجاع تقاضا‌ها به بازار غیررسمی به خوبی جلوگیری کند.
وی افزود: عدم ارجاع تقاضا به بازار غیررسمی یکی از دلایل تثبیت نرخ ارز در چندین ماه گذشته است که خوشبختانه با تثبیت نرخ ارز انتظارات تورمی کاهش پیدا کرده است و در نهایت منجر به تثبیت اقتصادی خواهد شد.

معاون ارزی مرکز مبادله ایران با اشاره به اینکه برای پوشش ریسک نوسانات ارزی از ابزارهای جدید مانند فوروارد (پیمان آتی) و فیوچرز(قرارداد آتی) استفاده می‌کنیم، گفت: با استفاده از ابزارهای جدید ریسک نوسانات ارزی به حداقل می‌رسد و همچنین به فعالان اقتصادی در پیش بینی نرخ ارز کمک می‌کند.

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.