×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۴۰۲  .::.   برابر با : Monday, 26 February , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
طرح سرمایه گذاری ارس رونمایی شد

به گزارش پایگاه خبری امتداد ، در این مراسم که با حضور مدیران شرکت بیمه باران، دست اندرکاران کارگزاری بیمه آنلاین دال و برخی از مدیران بانک قرض الحسنه مهر ایران برگزار شد، محصول جدید ارس که در زمینه سرمایه گذاری و پس انداز بازنشستگی طراحی شده است، معرفی و رونمایی شد.

حسین عبده تبریزی، استاد دانشگاه در ابتدای این مراسم با تاکید برضرورت سرمایه‌گذاری و پس‌انداز در دوران بازنشستگی گفت: مسئله پس‌انداز یکی از ضرورت‌های مهم و نیاز‌های تمام افراد جامعه است ودر حال حاضر بیش از ۲۴ میلیون نفر در کشور شاغل هستند و این تعداد مشارکت در اقتصاد کم است، یعنی تقریبا چهل درصد افراد جامعه کار می‌کنند که هفده درصد از آن مربوط به زنان است.

وی با اشاره به افزایش ضریب نفوذ صندوق تامین اجتماعی در کشور گفت: در حال حاضر سن بازنشستگی زنان ۵۵ سالگی و سن بازنشستگی مردان ۶۰ سال است. این در حالی است که امید به زندگی در حال افزایش است و این سن به ۷۵ سال رسیده است. بدیهی است که سن بازنشستگی در تمام کشور‌ها بنا به این معیار‌ها تغییر کرده و مثلا در آلمان به ۶۷ سال رسیده است؛ در تمام دنیا صندوق‌های بازنشستگی یکی از طرح‌های حمایت کننده برای مردم جامعه است و در واقع رفتن به سمت بیمه های پس انداز یک ضرورت است.

محمدرضا فیروز آبادی، مدیر طرح ارس نیز در این مراسم با اشاره به نقش پلتفرم‌های آنلاین در توسعه بیمه‌های عمرگفت: دال حلقه‌ های از ذینفعان این صنعت را کنار هم گرد آورده تا  بتواند بدینوسیله به خلق ارزش افزوده در کشور کمک کند

همچنین علیرضا هادی، مدیرعامل بیمه باران نیز در ادامه این مراسم به معرفی طرح مستمری ارس پرداخت و گفت: طرح مستمری ارس طرح مشترک بیمه باران و بانک قرض‌الحسنه مهر ایران است که در تلاش است به خانواده‌های ایرانی کمک کند با پس‌انداز‌های خود در یک بازه پنج ساله، پس‌انداز و ارزشی قابل توجه ایجاد کنند.

هادی خاطرنشان کرد: بانک مهر ایران با اعطای یک وام قرض‌الحسنه بستری فراهم می‌کند تا متقاضیان این طرح، با بازپرداخت اقساط آن و سرمایه‌گذاری اندوخته خود در طرح ارس در پایان دوره پنج‌ساله از مبلغ بازخرید و مدل‌های مستمری ارس بهره‌مند شوند.

مدیرعامل بیمه باران با اشاره به ویژگی منحصر بفرد طرح ارس گفت: نکته تمایز اصلی و ویژگی منحصر بفرد ارس  وجود فروشگاه ارس است که به دارندگان این طرح کمک می کند تا با پس انداز خود مبالغ اقساط وام طرح را راحت تر پرداخت نماید.

رضا قرائی‌پور معاون برنامه‌ریزی و توسعه بانک قرض‌الحسنه مهر ایران هم همکاری در این طرح را به ماموریت‌های اصلی این بانک یعنی شمولیت مالی و عقد تسهیلات قرض الحسنه مرتبط دانست و توضیح داد: با استقرار دولت سیزدهم منابع بانک سه برابر شده است چراکه ما معتقدیم مردم باید در فضای قرض‌الحسنه تأمین مالی شوند و ما از طرح‌هایی که گستره ارائه خدمت‌شان شامل همه مردم باشد استقبال می‌کنیم.  وی در پایان بر تسهیل صورت گرفته برای پرداخت وام به مشتریان بانک تاکید کرد.

لازم به ذکر است، متقاضیان ارس می توانند در یکی از چهار بسته ۵۰، ۱۰۰، ۱۵۰ و ۲۰۰ میلیون تومانی ثبت نام کنند و همچنین برای خرید این بیمه نامه و استفاده از وام قرض الحسنه آن هم نیاز به ضامن و وثیقه و سپرده و حتی مراجعه به بانک نیست و خود بیمه نامه ضامن تلقی می شود و در کمترین زمان ممکن می توان براحتی از این وام قرض الحسنه برای خرید استفاده کنند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.