×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.   برابر با : Sunday, 14 July , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
مدیرعامل بیمه سرمد به نامه فرابورس، با جزییات پاسخ داد

به گزارش پایگاه خبری امتداد، سیدمحمد مهدی بهشتی نژاد در پاسخ به نامه زهرا زارع مدیر نظارت بر ناشران بازار پایه فرابورس که دلایل تغییرات با اهمیت بیمه سرمد نسبت به سه ماهه اول امسال را پرسیده بود، دلایل همه تغییرات را با جزییات کامل تشریح کرد.

وی افزایش 121 درصدی حق بیمه خالص سهم نگهداری را نتیجه افزایش 63 درصدی حق بیمه صادره سه ماهه دوم نسبت به سه ماهه اول و کاهش 66 درصدی ذخیره ریسک های منقضی نشده نسبت به سه ماه سال جاری خواند و افزود: افزایش 150 درصدی خسارت و مزایای ناخالص پرداختی هم به دلیل افزایش ذخیره خسارت معوق بالغ بر 1.400 میلیارد ریال نسبت به سه ماهه اول و همچنین خسارت های ثبت شده در سه ماهه دوم است.

مدیرعامل بیمه سرمد درباره افزایش 961 درصدی خسارت سهم بیمه گران اتکایی هم اعلام کرد که با توجه به افزایش ذخیره خسارت معوق و خسارت شناسایی شده در سه ماهه دوم، به همان میزان خسارت سهم بیمه گران اتکایی نیز افزایش یافته است.

به گفته وی، افزایش 107 درصدی سایر هزینه های بیمه ای هم به علت افزایش صدور بیمه نامه شخص ثالث در سه ماهه دوم نسبت به سه ماهه اول است که باعث افزایش هزینه های عوارض قانونی و همچنین افزایش وصولی های حق بیمه و به تبع آن شناسایی هزینه کارمزد پرداختی است.

بهشتی نژاد در پاسخ به سوال مدیر نظارت بر ناشران بازار پایه فرابورس درباره دلیل افزایش 176 درصدی هزینه های اداری و عمومی، آن را ناشی از شناسایی هزینه استهلاک دارایی های ثابت در سه ماهه دوم سال خواند و تاکید کرد که این افزایش عمدتا مربوط به استهلاک ساختمان مرکزی شرکت بوده است.

وی همچنین افزایش 171 درصدی هزینه های مالی بیمه سرمد را در سه ماهه دوم نتیجه شناسایی هزینه بهره 6 ماهه اول سال 1402 ساختمان توسکا ذکر کرد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.