×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.   برابر با : Thursday, 18 July , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
تجهیز شبکه فروش صنعت بیمه به ابزارهای پیشرفته فناوری نیاز روز صنعت بیمه است

 به گزارش پایگاه خبری امتداد ، دکتر علی استادهاشمی که در ملاقات های فشرده و جداگانه با مدیران عامل و اعضای هیات مدیره پنج شرکت بیمه ای سخن می گفت با اعلام این مطلب افزود: رویکرد تسهیل گر در کنار روحیه خدمت رسانی در صنعت بیمه می تواند فرهنگ بیمه را در کشور گسترش داده و زمینه لازم را برای ارتقای ضریب نفوذ بیمه فراهم کند.
رئیس کل بیمه مرکزی با قدردانی از مسئولان ارشد شرکت های بیمه گر برای بسط آرامش و همچنین اعتمادسازی در کشور، خاطرنشان کرد: صنعت بیمه از ظرفیت های کم نظیری برخوردار است و در صورت اراده همگانی خانواده بیمه، پایه های این صنعت در بین نهادهای اقتصادی مستحکم تر خواهد شد.
وی با اذعان به اهمیت شایسته پروری در صنعت بیمه از مدیران شرکت ها خواست تا با اتخاذ سیاست هایی نظیر: برپایی دوره های آموزش حرفه ای، اعزام نیروی انسانی به دوره های تخصصی خارج از کشور، تقویت زیرساخت های علمی و نظایر آن علاوه بر کسب سهم بیشتری از بازار به افزایش ظرفیت های بیمه ای نیز کمک کنند.
دکتر استادهاشمی، تعلل در حوزه گسترش فناوری های روز جهان را غیرقابل جبران دانست و تصریح کرد: با شکل گیری جریان فزاینده فناوری و توسعه هوش مصنوعی باید صنعت بیمه را به گونه ای تجهیز کنیم که از قافله جهانی جا نماند.
رئیس شورای عالی بیمه از تمهیدات بیمه مرکزی برای راه اندازی سامانه واحد اطلاعات بیمه ای در کشور خبر داد و اظهار داشت: عبور شرکت ها از برخی مشکلات پیش رو با احصای ظرفیت ها و شیوه های عملکردی آنان ارتباط معناداری دارد.
وی با اشاره به اصلاح آیین نامه ۹۷ مرتبط با سرمایه گذاری موسسات بیمه ای نسبت به ادامه این روند تاکید کرد و گفت: رسالت اصلی بیمه مرکزی، بهبود فضای رقابتی شرکت های بیمه و فراهم سازی بستر توسعه و ارزش آفرینی آنان است.
شایان ذکر است که در این ملاقات های جداگانه برخی از مسائل و مشکلات صنعت بیمه از سوی مدیران عامل و اعضای هیات مدیره شرکت های بیمه مطرح شد و رئیس کل بیمه مرکزی نیز اطمینان داد که تمامی مباحث اینچنینی در نشست های تخصصی اعضای هیات عامل بیمه مرکزی و مدیران ارشد شرکت های بیمه در فضای کارشناسی، مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.
گفتنی است در ملاقات های روز چهارشنبه، مدیران عامل و هیات مدیره پنج شرکت بیمه “کارآفرین”، “اتکایی امین”، “رازی”، “ما” و “پاسارگاد” حضور داشتند که ضمن تبریک انتصاب رئیس کل بیمه مرکزی و همکاران جدید ایشان به طرح دیدگاه های خود پرداختند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.