×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.   برابر با : Friday, 21 June , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
بیمه پارسیان 16.000 میلیارد ریالی می شود

به گزارش پایگاه خبری امتداد، شرکت بیمه پارسیان که با نماد پارسیان در بازار سرمایه کشور فعال است با توجه به ماده 3 دستورالعمل مراحل زمانی افزایش سرمایه شرکت های ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار، گزارش توجیهی خود را برای پیشنهاد افزایش سرمایه از مبلغ 13,000 میلیارد ریال به مبلغ 16,000 میلیارد ریال از محل سود انباشته و سایر اندوخته ها برای اظهارنظر برای حسابرس و بازرس قانونی ارسال کرد.

بر اساس این گزارش، افزایش سرمایه یادشده در روز 27 شهریورماه سال جاری به تصویب هیات مدیره بیمه پارسیان رسیده است و اظهارنظر بازرس قانونی نسبت به گزارش یادشده متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.

بدیهی است انجام افزایش سرمایة یادشده منوط به موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار و تصویب مجمع عمومی فوق العاده خواهد بود.

بر این اساس، قرار است 900 میلیارد ریال از این افزایش سرمایه از محل اندوخته سرمایه ای و 2.100 میلیارد ریال از آن از محل سود انباشته پارسیان انجام شود.

ارتقای رتبه توانگری مالی و پوشش ریسک قانونی، افزایش سهم نگهداری بیمه های صادره شرکت، حفظ و ارتقای سهم از بازار و جایگاه رقابتی و حفظ و گسترش بازار اتکایی از جمله دلایل هیات مدیره بیمه پارسیان برای این افزایش سرمایه اعلام شده است.

این گزارش حاکی است، شرکت بیمه پارسیان در سال گذشته 78.068 میلیارد ریال حق بیمه تولید کرده که  معادل 4.5 درصد از کل حق بیمه های تولیدی صنعت بیمه( 1.754.281 میلیارد ریال) بوده است. این درحالی است که سهم این شرکت از کل پورتفوی صنعت بیمه در سال 1400 معادل 4.3 درصد گزارش شده که نشان دهنده افزایش سهم این شرکت از کیک صنعت بیمه با وجود تشدید رقابت ها است. 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.