×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.   برابر با : Wednesday, 4 October , 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 1 خبر
تمایل خانم‌ها به موتورسواری بازار بزرگتری پیش روی این وسیله نقلیه قرار داده است

به گزارش پایگاه خبری امتداد ، آمار دقیقی از تعداد موتورسیکلت‌های موجود در کشور وجود ندارد اما چندروز پیش مهدی قمصریان، مدیر عامل صندوق تامین خسارت های بدنی کشور، خبر از تردد حدود بیش از۱۱.۵ میلیون موتورسوار در مسیرهای خیابانی و جاده‌ای کشور داد و گفت که از این میان تنها ۱.۵ میلیون یعنی ۱۳ درصد موتورسواران دارای بیمه نامه هستند.

با توجه به آمارهای ارائه شده از سوی مسئولان درباره تعداد موتورسیکلت‌های موجود در کشور و میزان صدور بیمه نامه در این حوزه، تعداد قابل توجهی از موتورسواران بدون بیمه‌نامه رانندگی می‌کنند که این موضوع خطرات و خسارات زیادی را می تواند برای موتورسوار در پی داشته باشد.

رسول صالحی، مدیر بیمه نامه های خودرو بیمه سینا در پاسخ به سوال اقتصاد ۱۰۰، مبنی بر اینکه یکی از چالش های صنعت بیمه در حال حاضر عدم پوشش موتورسیکلت‌هاست که ریسکهای بالا و قیمتهای پایینی دارند و کسانیکه از آنها استفاده می کنند اکثرا دانش بیمه ای کافی ندارند و همچنین ابزار کار است و فرسودگی زیادی به همراه دارد، صنعت بیمه چرا نتوانسته در دو دهه گذشته برای این چالش پاسخ جدی ارائه دهد؟ اظهار کرد: وظیفه صنعت بیمه این نیست که ورود کند. صنعت بیمه ساختاری را ایجاد کرده که بعد از حادثه و مشکل ورود کند و جبران خسارت کند. صنعت بیمه امکاناتی را ایجاد کرده است که موتورسواران می‌توانند از آنها استفاده کنند اگر موتورسوار رغبتی برای استفاده از بیمه ندارد، موضوع حاکمیتی است. اینکه این قشر تمایلی به بیمه کردن ندارند به صنعت بیمه برنمی‌گردد. چرا تاکسی ها، تاکسی اینترنتی و رانندگان آژانس این دید را ندارند، آنها خودشان به سراغ بیمه می‌روند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.