×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.   برابر با : Monday, 5 June , 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 2 خبر
سرمایه‌گذاری امن و منطقی؛ ویژگی خرید اوراق ارزی بانک مرکزی

به گزارش پایگاه خبری امتداد ، غلامرضا مرحبا عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی ایبِنا در خصوص انتشار و عرضه اوراق بانک مرکزی وعواید این طرح برای اقتصاد با نقدینگی بالا، گفت: به نظر می‌رسد برای جمع آوری بخشی از نقدینگی موجود جامعه و آنچه منجر به افزایش تورم شده بانک مرکزی با انتشار و عرضه اوراق ارزی ایده خوبی را در این راستا به کار گرفته تا نقدینگی موجود جامعه که بخش مهم و قابل توجهی از آن در عرصه‌های دلالی و سفته بازی ورود می‌کند جمع شود.

وی در این باره افزود: با توجه به اینکه نقدینگی امروز در اقتصاد ایران بسیار بزرگ و البته پراکنده است بانک مرکزی برای مدیریت نقدینگی دست به این اقدام زده تا بتواند نقدینگی را مدیریت کند لذا امیدواریم تداوم این طرح‌ها منجر به هدایت نقدینگی به سمت بازار‌های مولد و فعالیت‌های تولیدی شود تا آثار مطلوب چنین طرح‌هایی در سطح اقتصاد مشخص شود.

مرحبا خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد طرح بانک مرکزی برای جمع آوری نقدینگی کف جامعه با عرضه و انتشار اوراق می‌تواند سمت و سوی سرمایه گذاری‌های هدفمند را تقویت کند و با پررنگ کردن این منظور در عرصه‌های مختلف اقتصادی نقش اقتصاد مولد را ارتقاء دهد که قطعا به نفع کل جامعه است و به کاهش بحران بیکاری منتهی می‌شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خاطرنشان کرد: یکی دیگر از وجوه مثبت طرح انتشار و عرضه اوراق ارزی از سوی بانک مرکزی سرمایه‌گذاری مطمئن با کمترین ریسک است. سرمایه‌گذاری با سود منطقی که قطعا با پشتیبانی خوب بانک مرکزی مورد اقبال عموم مردم قرار می‌گیرد و اجرای درست آن می‌تواند اثرات مثبتی روی اقتصاد بخصوص در بخش تامین مالی فعالیت‌های مولد و جلوگیری از توسعه و افزایش دلالی ایفا کند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.