×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.   برابر با : Monday, 5 December , 2022  .::.  اخبار منتشر شده : 7 خبر
بیمه سرمد، 676 میلیارد تومانی می شود

به گزارش پایگاه خبری امتداد، در اطلاعیه ای که با موضوع صدور مجوز افزایش سرمایه روی سامانه کدال سازمان بورس قرار گرفته آمده است که در اجرای قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران (مصوب آذرماه 1384)، تقاضای افزایش سرمایه و انتشار سهام جدید شرکت بيمه سرمد  (سهامی عام) در این سازمان مورد بررسی قرار گرفت و بر اساس رسیدگی انجام شده، مواردی حاکی از مغایرت با قوانین و مقرّرات مربوط در انتشار سهام ملاحظه نشده و افزایش سرمایه با رعایت قوانین و مقرّرات مربوطه، از نظر این سازمان بلامانع خواهد بود.

بر اساس این گزارش، سرمایه کنونی شرکت بیمه سرمد 4.800 میلیارد ریال است که با انتشار  1,961,553,062 سهم به ارزش اسمی هر سهم یکهزار  ریال، سرمایه ای معادل 1,961,553,062,000  ریال از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها،  به آن اضافه خواهد شد.

با انجام این افزایش سرمایه، سرمایه شرکت بیمه سرمد به حدود 6.762 میلیارد ریال خواهد رسید.

این گزارش حاکی است، با توجه به اينکه شرکت بیمه سرمد، مازاد تجديد ارزيابي دارايي ها را در صورت هاي مالي 1400 شناسايي و ثبت کرده است،  سازمان بورس توجه سهامداران و سرمايه گذاران را به مفاد تبصرة 1 مادة 10 آيين‌نامة اجرايي تبصرة 1 مادة 149 قانون ماليات‌هاي مستقيم مصوب 18 دی ماه 1398 هيات وزيران (الحاقي)، جلب کرده است.

 بر اساس تبصرة يادشده در صورتي‌که اشخاص حقوقي موضوع تبصرة يک مادة 149 اصلاحي قانون ماليات‌هاي مستقيم، ظرف يک سال پس از تجديد ارزيابي (شناسايي و ثبت تجديد ارزيابي در دفاتر قانوني شرکت)، تشريفات قانوني جهت انتقال مازاد تجديد ارزيابي دارايي‌ها به حساب سرمايه و نيز ثبت افزايش سرمايه نزد مرجع ثبت شرکت‌ها را انجام دهند، مازاد تجديد ارزيابي که به حساب سرمايه منتقل مي‌شود با رعايت ساير مقررات مشمول ماليات بر درآمد نخواهد بود.

این گزارش حاکی است،  انجام افزایش سرمایه ، حداكثر تا 60 روز از تاريخ اين مجوز امكان‌پذير خواهد بود و انجام ندادن افزایش سرمایه در مهلت مقرر، موجب ابطال اين مجوزخواهد شد و انجام آن مستلزم اخذ مجوز جديد از اين سازمان خواهد بود.

همچنین مطابق مادۀ 21 قانون بازار اوراق بهادار، ثبت اوراق بهادار نزد سازمان، به منظور حصول اطمینان از رعایت مقرّرات قانونی و مصوبات سازمان و شفافیت اطّلاعاتی است و به منزلۀ تأیید مزایا، تضمین سودآوری یا توصیه و سفارشی در مورد شرکت یا طرح مرتبط با اوراق بهادار، از سوی سازمان بورس نیست.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.