×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.   برابر با : Saturday, 26 November , 2022  .::.  اخبار منتشر شده : 3 خبر
اصلاح قوانین مربوط به صنعت بیمه در دستور کار کمیسیون اقتصادی است

به گزارش پایگاه خبری امتداد ، عضو شورای عالی بیمه ادامه داد: گزارش عملکرد صنعت بیمه نشان دهنده این است که حاشیه سود عملیاتی شرکتهای بیمه در صنعت بیمه حدود چهار درصد است و سود غیر عملیاتی بیشترین حجم را در گزارش عملکرد شرکت‌های بیمه به خود اختصاص داده است که این وضعیت برای سالهای آینده قابل استمرار نیست و باید آسیب شناسی این صنعت در دست متولیان این صنعت بویژه وزارت اقتصاد قرار گیرد ، از این رو نیازمند اصلاح بخشی از قوانین مربوط به صنعت بیمه هستیم.
 دکتر پورابراهیمی در این خصوص افزود: تداخل وظایف سیاست گذاری با نظارت، فقدان ساختار ارتقا یافته صنعت بیمه بازرگانی در مدیریت اجرایی کشور نمونه های از اشکالات در قوانین موجود صنعت بیمه کشور است.
 عضو شورای عالی بیمه افزود: به زودی بررسی و تدوین پیش نویس اصلاح قانون صنعت بیمه بازرگانی کشور در دستور کار کمیسیون اقتصادی مجلس قرار خواهد گرفت.
 دکتر محمدرضا پور‌ابراهیمی در ادامه گفت: با توجه به زمان تدوین لایه بودجه ۱۴۰۲ و همچنین آغاز تدوین لایحه برنامه هفتم توسعه پیشنهادات کارشناسی اعضای شورای عالی بیمه ها و بیمه مرکزی جهت اعمال لوایح مذکور به دولت و مجلس شورای اسلامی ارایه شود. بر این اساس کارگروه مشخص برای این موضوع تشکیل و برنامه ریزی لازم در دستور کار قرار گیرد.
 دکتر پورابراهیمی در ادامه گفت: با توجه به گزارش ماده ۲۳۴ برای تخلفات دولت در خصوص عدم اختصاص بیمه شخص ثالث به سرفصلهای مشخص شده در قانون در دستور کار کمیسیون اقتصادی مجلس قرار خواهد گرفت.
 پورابراهیمی افزود: متاسفانه علی رغم اختصاص بیش از ۳۰ درصد از منابع بیمه به موضوع بیمه شخص ثالث، با وجود بیش از   ۱۶ هزار تلفات جاده ای و ۳۰۰ هزار مصدوم  شاهد عملکرد ضعیف دستگاهای مربوطه  برای کاهش  خسارت‌های جانی ناشی از تصادف‌های جاده ای هستیم.
 دکتر پورابراهیمی افزود: ضروریست اجرای تحقیق و تفحص و اعمال ماده ۲۳۴ آیین نامه داخلی مجلس جهت ارسال تخلفات دولت به دستگاه قضایی امری ضروری است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.