×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.   برابر با : Saturday, 26 November , 2022  .::.  اخبار منتشر شده : 3 خبر
سرمایه بیمه کوثر ۴۸ درصد افزایش می‌یابد

به گزارش پایگاه خبری امتداد ، اعضای هیات مدیره شرکت بیمه کوثر پیشنهاد افزایش ۴۸ درصدی سرمایه را نهایی کردند و به این ترتیب سرمایه این شرکت بیمه‌ای از محل سود انباشته، اندوخته‌ سرمایه‌ای، مطالبات حال شده سهامداران و همچنین آورده نقدی، افزایش می‌یابد. مقرر گردیده است که سرمایه شرکت بیمه کوثر از ۱۶ هزار و ۸۸۵ میلیارد ریال با افزایش مبلغ ۸ میلیون و ۱۱۴ هزار و ۹۶۹ میلیون ریال به ۲۵ هزار میلیارد ریال افزایش یابد.

 

 

به گزارش دنیای بیمه، این تصمیم در ۱۵ آبان ۱۴۰۱ به اتفاق آرا به تصویب و تایید هیات مدیره بیمه کوثر رسیده است. هم اکنون موسسه توانمندسازی بازنشستگان نیروهای مسلح ۱۹.۸ درصد، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی نیروهای مسلح ۱۷.۳ درصد، صندوق بیمه عمر سپاه، صندوق بیمه عمر آجا و صندوق بیمه عمر ناجا هر کدام ۱۰ درصد، شرکت خدمات بیمه‌ای سهند مشاور ۹.۸ درصد، شرکت سرمایه‌گذاری الماس حکمت ایرانیان ۵ درصد موسسه فرهنگی و زیارتی ثامن الائمه ۳.۶ درصد، شرکت آینده‌سازان فردای کوثر ۱.۹ درصد و سایر سهامداران ۱۲.۶ درصد سهام این شرکت را در اختیار دارند.

علی اصغر محرابیان، ابوالفضل آقادادی، ولی‌ الله بهزدای نیا، محسن امیری زاده و مهدی سهیلی فر، ۵ عضو هیات مدیره بیمه کوثر هستند و که پیش‌بینی کرده‌اند رتبه شرکت در صنعت امسال به ۷، سال آینده به ۶ و در سال ۱۴۰۳ به ۵ بهبود یابد.

این گزارش می‌افزاید: بیمه کوثر در سال ۱۳۹۸ به ازای هر سهم ۹۸۲ ریال، در سال ۱۳۹۹ هم ۱۹۳۶ ریال و در سال گذشته ۴۰۳ ریال سود شناسایی کرده و سرمایه شرکت در سال ۱۳۹۸ بالغ بر ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال، در سال ۱۳۹۹ هم ۶ هزار و ۴۸۵ میلیارد و ۳۱ میلیون ریال و در سال گذشته به ۱۶ هزار و ۸۸۵ میلیارد و ۳۱ میلیون ریال رسیده که با تصویب پیشنهاد هیات مدیره، این شرکت در طول ۴ سال اقدام به بهبود ساختار مالی و افزایش سرمایه خود کرده است.

هیات مدیره بیمه کوثر می‌گوید: در طی ۳ سال ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۰ به صورت میانگین از کل واگذاری غیراجباری حق بیمه تولیدی حدود ۳۸ درصد برای این شرکت عایدی داشته و ۶۲ درصد هم هزینه بوده و در واگذاری اجباری هم به صورت میانگین ۷۲ درصد عایدی برای بیمه کوثر داشته است. آنها معتقدند در صورت افزایش ظرفیت سهم نگهداری ریسک و واگذاری کمتر، شرکت زیان کمتری را متحمل خواهد شد.

۷ هدف را در افزایش سرمایه دنبال می‌کند که شامل موارد زیر می‌شود:

  1. حفظ نسبت توانگری مالی مطلوب با توجه به آیین نامه مصوب شورای عالی بیمه
  2. ارتقاء ظرفیت مجاز نگهداری ریسک در شرکت که منجر به تأمین شرایط لازم به منظور افزایش سرعت دستیابی به اهداف و برنامه‌های از پیش تعیین شده شرکت، همسو و منطبق با چشم‌انداز آتی در کشور
  3. افزایش سطح قابل تحصیل دارایی‌های ثابت مورد نیاز شرکت مطابق با سرمایه و در انطباق با آیین نامه شورای عالی بیمه و مقررات
  4. گسترش شبکه شعب بیمه و افزایش اعتماد عمومی به شرکت و در نتیجه افزایش سهم بازار شرکت در
  5. افزایش سودآوری و بازدهی شرکت از طریق افزایش ظرفیت نگهداری از بیمه‌نامه‌های صادره و ایجاد قابلیت انعطاف در سهم نگهداری
  6. افزایش سودآوری و بازدهی شرکت از طریق افزایش توان سرمایه‌گذاری با استفاده از منابع حقوق صاحبان سهام علاوه بر ذخایر فنی و درنتیجه افزایش سطح فعالیت شرکت در بازار پول و سرمایه کشور
  7. اصلاح ساختار مالی شرکت و برقراری تناسب بین سرمایه شرکت، حق بیمه صادره و ذخایر فنی و آماده‌سازی شرکت جهت حضور شایسته و پرتوان در کشور و جلوگیری از خروج جریان‌های نقدی (تقسیم سود)
  • سهامداران حامی شرکت

هیات مدیره تاکید می‌کند که اضافه شدن مبلغ ۸ هزار و ۱۱۴ میلیارد و ۹۶۹ میلیون ریال به سرمایه این شرکت صرف اصلاح ساختار مالی و الزام کفایت سرمایه می‌شود. اما نکته مهم اینکه بخش قابل توجهی از این افزایش سرمایه از محل آورده نقدی سهامداران صورت می‌گیرد که یک افزایش سرمایه با کیفیت قلمداد می‌شود. از کل مبلغی که قرار است با آن سرمایه بیمه کوثر تامین شود، ۹.۳ درصد از محل سود انباشته، ۸.۴ درصد از محل اندوخته سرمایه‌ای و ۸۲.۳ درصد هم از محل آورده نقدی و مطالبات حال شده سهامداران تامین خواهد شد.

  • تغییر سود هر سهم

بر اساس گزارش توجیهی افزایش سرمایه بیمه کوثر، اگر سهامداران به افزایش سرمایه رای مثبت دهند، سود خالص این شرکت در سال آینده به ۱۲ هزار و ۵۲۲ میلیارد و ۳۶۸ میلیون ریال و سود هر سهم به ۵۰۱ ریال خواهد رسید. اما اگر افزایش سرمایه صورت نگیرد، سود این شرکت در سال آینده به ۸ هزار و ۸۳۹ میلیارد و ۷۲۸ میلیون ریال می‌رسد و سود هر سهم هم ۵۲۳ ریال خواهد بود.

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.