×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.   برابر با : Tuesday, 28 June , 2022  .::.  اخبار منتشر شده : 9 خبر
تیم ملی ماساژ ایران به مسابقه جهانی ماساژدانمارک اعزام می شود/حرفه ماساژ در ایران مظلوم است

امتداد- سومین دوره مسابقات ملی ماساژ به همراه دومین دوره از همایش علمی ماساژ از 28 تا 29 ماه جاری با رویکرد سومین مسابقات علمی ماساژ«اشتغال پایدار» و رویکرد همایش علمی ماساژنیز رویکرد «سلامت جسم و روان» برگزار شد.

به گزارش امتداد، دکتر«بهرام قدسی» رئیس انجمن صنفی ماساژ استان تهران و عضو هیات مدیره کانون انجمن های صنفی آموزشگاههای آزاد فنی – حرفه ای در حاشیه این همایش طی نشست خبری اظهارداشت: مسابقه ملی ماساژ در دو قالب عملی و تئوری برگزار شد و هدف ما از برگزاری بخش تئوری به این منظور بود که بتوانیم هنرجویان این رشته را با سوق دادن به مطالعه کتب روز ماساژ آنان را از جدیدترین دستاوردهای علمی در این زمینه آشنا سازیم . ضمن اینکه هفت داور نیز این مسابقات را داوری می کردند.

رئیس انجمن صنفی ماساژ استان تهران با اشاره به فعالیت های جنبی این دوره از مسابقات ملی ماساژ گفت: امسال نمایشگاه جنبی با حضور شرکت های مختلف در زمینه تولیدات مصرفی و تشکیلات وابسته به صنف ماساژ نیز در کنار سومین دوره مسابقات ملی و دومین دوره از همایش ملی ماساژ برگزار شد.

وی افزود: در اختتامیه این مسابقه که روز گذشته ( جمعه 29 بهمن ماه) برگزار شد از 10 نفر برتر ماساژ آقایان و 10 نفر برتر ماساژ بانوان تقدیر شد .
قدسی در ادامه ازاعزام تیم ملی ماساژ آقایان به مسابقه جهانی ماساژ که در ماه جوون میلادی در دانمارک برگزار می شود خبر داد و گفت : به جرائت باید بگویم که پیشرفت های حوزه ماساژ در ایران در چند سال گذشته ، ره صد ساله را پیموده است و امیدواریم با تلاش های بیشتردر سالهای آینده ؛ شاهد ایجاد اتحادیه مستقل ماساژ با مدیریت بدنه صنفی ماساژ در کشور باشیم.

سید اشرفی: راه برون رفت از مشکلات اشتغال توجه به واقعیت های کشور است
همچنین در ادامه این نشست ، «سید اسماعیل سید اشرفی» عضو شورای عالی راهبردی شبکه دانشگاه های مجازی جهان اسلام و رئیس کانون انجمن های صنفی آموزشگاه های فنی و حرفه ای با بیان اینکه مهمترین رسالت ما جدا از بحث آموزش ، «توسعه فرهنگ مهارت آمیزی» در کشور است اظهارداشت: بی شک توجه به بحث مهارت آمیزی می تواند مساله اشتغال و چالش های اجتماعی آن را در کشور مرتفع سازد. چرا که معتقدیم جامعه ای که بحث اشتغال آن حل شده باشد آن جامعه ، جامعه پویا و شادابی خواهد بود. این درحالی است که حرف اول برای رسیدن به اشتغال از آن «آموزش» خواهد بود.
رئیس کانون انجمن های صنفی آموزشگاههای فنی و حرفه ای کشور افزود: متاسفانه کشور ما در حوزه آموزش ؛ هیچگاه عملکرد خوبی نداشته است که بخش عمده آن به تصمیم گیران دولتی برمی گردد چرا که در سالیان گذشته هیچ وقت، آموزشهای ما هدفمند نبوده است و برنامه جامعی برای پایان آموزش ها ، پیش بینی نمی شده است.
وی ادامه داد: بیشترین توجه کشور بر روی آموزش های آکادمیک دانشگاهها بوده و نتیجه این رویکرد نیز منجر به افزایش جوانان تحصیلکرده فاقد شغل شده است.
سید اشرفی خاطرنشان کرد : باید برای برون رفت از مشکلات اشتغال ، فارغ از نگاههای سیاسی و صرفا با توجه به واقعیت ها عمل کرد و امروزه « بیکاری» مهمترین چالش کشور است و دلیل این حجم از بیکاری را «عدم برنامه ریزی و هدف گذاری در آموزش» یاد کرد.
سید اشرفی تاکید کرد: با بکارگیری ظرفیت های آموزشی در سطح کشور همچون استفاده از 12 هزار آموزشگاه فنی حرفه ای در حوزه های مختلف کشور ، باید مهارت آموزشی کشور را افزایش دهیم و در مسیر مهارت آموزی نیز نباید تنها به داخل کشور اکتفا کنیم.
این مسئول ارشد آموزشگاههای فنی حرفه ای از انعقاد دو تفاهم نامه با شبکه دانشگاه های مجازی جهان اسلام و خانه دیپلماسی ایران خبر داد و گفت: باید نیازهای خود را در زمینه آموزشگاهها ی فنی – حرفه ای وارد کنیم و در کنار آن بتوانیم همان طوری که حضرت امام (ره) فرمودند باید انقلاب خود را به سایر کشورها صادر کنیم که یکی از راه های صدور انقلاب ، اعزام نیروهای توانمند برای اشتغال به خارج از کشور خواهد بود.

دکترسجادی : امروزه مهارت واشتغال درحرفه ماساژ یکی از پراستقبال ترین مشاغل درایران است
دکتر سید مهدی سجادی رئیس اتحادیه حمام های سنتی و ماساژ و سونای تهران نیز در این نشست با اشاره به شکل گیری حمام های سنتی ایران از زمان صفویه اظهارداشت: پیشینه ماساژ به حمام های سنتی ایران برمی گردد و ما تصمیم گرفتیم که این حرفه را ساماندهی کنیم و مسئول صدور پروانه صدور کسب این حرفه بر عهده ما گذاشته شده است.
وی ادامه داد: ما با کمک و همیاری آموزشگاههای فنی – حرفه ای توانستیم مقوله و حرفه ماساژ را در ایران مطرح کنیم به طوری که امروزه مهارت و اشتغال در حرفه ماساژ یکی از پراستقبال ترین مشاغل در ایران محسوب می شود و امیدواریم که استقبال از این حرفه در کشور روز به روز افزایش باید.

مرصعی : حرفه ماساژ در ایران مظلوم است
نوید مرصعی مدیرعامل گروه تولیدی آرامش و کارآفرین برتر نیز درادامه این نشست خبری با تشریح فعالیت های خود بویژه در زمینه تخت های ماساژ اظهارداشت: استارت تولید تخت های ماساژ درسال 94 زده شد و امروز توانستیم اولین تولید کننده تخت های ماساژ و محصولات جدید در این حرفه باشیم.
وی با بیان اینکه حرفه ماساژ در ایران بسیار مظلوم است و آسیب های زیادی را متحمل شده است یادآور شد: اما ما با بکارگیری از توان داخلی توانستیم به مرحله برسیم که تولیدات ما به لحاظ کیفی توان رقابت با اجناس خارجی را داشته باشد و خوشبختانه در این زمینه نیز بسیار تاثیر گذار در بازار بودیم و از سال آینده حتما تولیدات خودمان را صادر خواهیم کرد.

دکتراسدی نژاد: 90درصد از روغن های تخصصی ماساژ در ایران تولید می شود
دکتر علی اسدی نژاد کارآفرین نمونه ماساژ در حوزه روغن های تخصصی ماساژ نیز در این نشست خبری اظهارداشت: اگر چه ماساژ در کشور ما سبقه طولانی دارد اما تا چند سال قبل ؛هنوز به دلیل عدم تجهیزات لازم در این حرفه وارد دنیای مدرنیته این حرفه نشده بود تا اینکه ایده ها تبدیل به عمل شد و ما در این حرفه در بخش روغن های تخصصی با اتکا به توان داخلی به تولید رسیدیم به طوری که امروزه 90 درصد از روغن های تخصصی ماساژ در داخل کشور تولید می شود.
وی درپایان سخنان خود گفت : از سال آینده صادرات انواع روغن های تخصصی به کشورهای بالکان آغاز خواهد شد و امیدواریم علاوه بر کارآفرینی وارز اوری خوبی هم برای کشورمان داششته باشیم.

خبرنگار محمدمهدی فرهنگی

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.