×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.   برابر با : Tuesday, 28 June , 2022  .::.  اخبار منتشر شده : 9 خبر
به مطالبات مردم باید توجه جدی شود

امتداد-امام جمعه بخش رودبار قصران شهرستان شمیرانات با تبیین کلی دستاوردهای انقلاب اسلامی طی یکسال گذشته بر اجرای فرمایش مقام معظم رهبری بر جهاد تبیین تاکید کردند.

به گزارش امتداد،حجت الاسلام سید مجتبی حسنی در بیان خطبه های نماز جمعه روز بیست و دوم بهمن ماه این روز را یکی از موقعیت های مناسب برای بیان افتخارات نظام عنوان کردند و گفتند : در این مقطع که مقام معظم رهبری همه ما را بر ” جهاد تبیین” موظف کردند اجرای این فرمان  وظیفه ماست و باید عظمت انقلاب ، پیشرفت های نظام و برکات حکومت دینی طی این 43 سال برای مردم بصیر و قدر شناس مخصوصا جوانان تبیین شود تا دل های شان محکم و قدم های شان استوار باشد.

حجت الاسلام سید مجتبی حسنی با اشاره به تلاش های شبانه روزی دشمنان انقلاب طی این سال ها گفتند:  دشمن با استفاده از تمام ظرفیت و قدرت اش و به کارگیری بمباران تبلیغاتی و رسانه ای دین ،شرف ، عقیده ، عفت ، حجاب ، غیرت و اهل بیت ما را هدف قرار داده است.

وی با تاکید بر این که ” جهاد تبیین ” باید در الویت تمام کسانی قرار گیرد که توانایی انجام آن را دارند گفتند:7 افرادی که صاحب تریبون ، مسئولیت و نفوذ کلام هستند و حتی فردی که در محیط خانه و خانواده اش تاثیر گذاراست باید به سفارش رهبری عمل کنند. باید با روشنگری و تبیین، ذهن ها را از پلیدی توطئه ها و شبهات دشمنان اسلام پاک و مبرا کرد.

امام جمعه بخش رودبار قصران شهرستان شمیرانات در ادامه با بیان این که امکان شرح مفصل دستاوردها و افتخارات نظام انقلاب اسلامی در مدت زمان کوتاه نماز جمعه امکان پذیر نیست گفتند : به صورت کلی به برخی موارد مهم و اثر گذار در مدت زمان دهه فجر سال گذشته تا امروز اشاره خواهم کرد.

وی تصریح کردند : البته با وجود همه دستاوردها در حوزه داخلی و  بین المللی هنوز هم مشکلاتی وجود دارد  که برخی از آن ها زیبنده نظام و انقلاب نیست و قطعا باید مورد توجه و رسیدگی قرار گیرد.

حجت الاسلام سید مجتبی حسنی با اشاره به مقاومت و ایستادگی قدرت انقلاب در برابر توطئه دشمنان کشور در یکسال گذشته اظهار داشتند : دشمنان قصد داشتند در انتخابات ریاست جمهوری دولتی همانند دولت گذشته بر سر کار بیاید و از تمام ظرفیت تبلیغاتی و نیروهای داخلی خود برای تحقق این موضوع استفاده کردند تا  مردم در رای دادن دچار اشتباه شوند  و دولتی بر سرکار بیاید که در برابر دستورات و فرمان های رهبری اهمال  و نافرمانی داشته باشد و تفسیر به رای کند. دولتی بر سر کار بیاید که دلداده به کدخدا باشد و با لبخند آمریکایی ها غش و ضعف بکند. وی اضافه کردند : متاسفانه خسارت های دولت قبل جبران ناپذیر است.

امام جمعه بخش رودبار قصران شهرستان شمیرانات با اظهار این که دولت سیزدهم از رییس دولت تا وزرا و مدیران همه پای کار هستند، اما متاسفانه به قدری مشکلات انباشته شده و سختی ها زیاد شده که حضرت آقا همه ما را امر به صبر کردند و تاکید داشتند ، مبادا با بی صبری همنوا با دشمن شوید .

وی تصریح کردند : خوشبختانه با بصیرت مردم و عنایت امام زمان  (عج ) و رهبری مقام معظم رهبری دشمنان در این توطئه شکست خوردند و انشاا… آینده روشن است. امروز مردم توقع بسیار بالایی دارند و نسبت به عملکرد دولت جهادی ، مجلس انقلابی و قوه قضاییه پاکدستی که دارد خوش بین هستند که با ظلم و بی عدالتی مبارزه می کند تا از آلام مردم بکاهند.

امام جمعه بخش رودبار قصران شهرستان شمیرانات تصریح کردند : قراربر این بود دشمنان با راه انداختن یک جنگ مذهبی در افغانستان بین طالبان و دیگران ایران را وارد معرکه ای کنند که کمر ایران را بشکنند ، اما با رهبری مقام معظم رهبری و بصیرت نیروهای نظامی و امنیتی کمر دشمنان شکسته شد.

وی در ادامه ایراد خطبه های نماز جمعه بیست و دوم بهمن ماه گفتند : صهیونیست ها در غرب کشور با سرمایه‌گذاری و احیای نیروهای کومله و دموکرات تلاش کردند تا برای نظام مزاحمت هایی ایجاد کنند که به خواست پروردگار ناکام ماندند.

حجت الاسلام سید مجتبی حسنی با اشاره به  اختلافات و درگیری میان ارمنستان و آذربایجان خاطرنشان کردند: دشمنان با روشن کردن آتش اختلافات قومیتی قصد داشتند ایران را در مقابل آذربایجان به مصاف بکشند ولی با هوشیاری ایران در این توطئه نیز شکست خوردند و نتوانستند ، ایران را وارد این بازی سیاسی کثیف ومعرکه آتش کنند.

وی همچنین حملات بزرگ و پی در پی سایبری به تاسیسات و مراکز حساس ایران از جمله مراکز هسته ای ، مراکز سوخت رسانی ، صدا و سیما و سایر موارد را از دیگر اقدامات ظالمانه دشمنان بر علیه ایران بر شمردند و گفتند: با تقابل حملات سایبری از سوی جوانان انقلابی دشمن فهمید  در این میدان هم نمی تواند بزند و فرار کند، باید هزینه پرداخت کند.

امام جمعه بخش رودبار قصران شهرستان شمیرانات تاب آوری دربرابر دسیسه هایی که دشمنان برای برهم زدن آرامش در بازار طلا و ارز داشتند و همچنین خنثی سازی تهدیدهایی که توسط صهیونیسم ها برای مختل کردن امنیت داخلی ایران برنامه ریزی کرده بودند را از جمله دستاوردها ی انقلاب تنها در مدت یکسال گذشته است. قطعا دستاوردهای نظام انقلاب اسلامی طی 43 سال بسیار باعظمت تر است که شما را به تحقیق و درک آن توصیه می کنم.

آمریکایی ها پایبند به احیای برجام نیستند

وی در ادامه با اشاره به مذاکرات وین گفتند: آمریکایی ها با وجود پیشرفت خوب مذاکرات همچنان حاضر به تضمین دادند و پایبند به برجام و احیای برجام نیستند و مدام بهانه جویی می کنند . از این رو به نظر می آید آمریکایی ها  از عزم  سیاسی در این باره برخوردار نیستند و قصد دارند ما را بازی دهند.

ایشان گفتند : درخواست ایران در مذاکرات حقیقی است و بر اساس شرایط واقعی که بر روی زمین است رقم می خورد، اما غرب زیاده خواهی می کند و خواسته هایش غیر واقعی است. خواست ما از برجام لغو و برداشته شدن همه تحریم های ظالمانه است و نباید تعهدات جدیدی به قرار داد اضافه شود.همچنین باید آمریکایی ها تضمین دهند دوباره زیر قول و قرار خود نزنند و شرایط راستی آزمایی در این باره  برای ایران فراهم باشد. این خواسته ملت و رهبر عزیز ماست که یک خواسته منطقی و عقلایی است.

امیر المومنین (ع) نباء عظیم است

و ی در ادامه با تبریک ولادت حضرت جواد الائمه علیه السلام  و ولادت  امیر المومنین  با خواندن آیه ” عَمَّ يَتَسَاءَلُونَ ﴿۱﴾ عَنِ النَّبَإِ الْعَظِيمِ ﴿۲﴾ ” اظهار داشتند: در بسیاری از روایات تفسیری و معتبر آمده  “نباء عظیم ” وجود مقدس امیر المومنین (ع) است چراکه ایشان ، اطعام کننده علم به همه عالم است ، ولایت حضرت علی ابن ابیطالب(ع)  همان ولایتی است که خداوند برایشان قرار داده است.

وی تصریح کردند: تنها کلید خوشبختی بشر این است که حول محور ولایت مرتضوی حلقه بزند و از کنار امیر المومنین جای دیگری نرود ” وَلَایَةُ عَلِیِّ بْنِ أَبِی طَالِبٍ حِصْنِی فَمَنْ دَخَلَ حِصْنِی أَمِنَ مِنْ عَذَابِی»

امام جمعه بخش رودبار قصران شهرستان شمیرانات تاکید کردند ؛ تحقق عبودیت و استقرارنظام توحیدی که هدف خلقت انسان است و در یک کلمه خوشبختی و سعادت بشر نیاز به سه عامل و پیش نیاز دارد.

اول؛ شایسته سالاری و حاکمیت مومنین راستین و صالحان است،اگر بخواهیم به کمال و سعادت برسیم باید پیشگامان این حرکت مومنین راستین و صالحان حقیقی باشند

پیش نیاز دوم؛ استیلای دینی و نظام مدیریت مورد پسند الهی است که همان نظام مرتضویه است که در راستای تامین نیازهای مادی و معنویت بشر است. پیش نیاز سوم برای تحقق عبودیت و توحید در جامعه، استقرار امنیت همه جانبه لازم است  و سوال اینجاست که برای تحقق  این پیش نیازها چه کسی باید حاکم ،امام و پیشوا باشد ؟ آیا غیر از امیر المومنین و امامان معصوم  که از اولاد ایشان هستند کسی شایسستگی و مدیریت را دارند که توحید را به معنای واقعی عالم گیر کنند . نیازهای مادی و معنوی  بشر را پاسخگو باشد. لذا استقرار نظام عدالت الهی و اقامه قسط خدا باوری و خدایاوری و یاد خدا در گرو ولایت امیر المومنین است ان خبر بزرگ از جانب خداست و از این جهت باید امیر المومنین حاکم باشد ، ولی وحجت باشد  و این  همان معنای نباء عظیم است .

نباید حقی از مردم تضییع شود

حجت الاسلام سید مجتبی حسنی در خصوص برخی مشکلات منطقه روبار قصران شمیرانات گفتند: برخی از ساکنین به خصوص در منطقه ” آهار ” و ” امامه ” در خصوص مالکیت زمین های شان با مشکل مواجه شده اند از این رو با توجه به مراجعاتی که به من شده مسائل را پیگیری کرده ام و خواهم کرد. نباید از مردم حقی تضییع شود. فقط در روستای” امامه” به 240 نفراعلام شده که زمین ایشان متعلق به دولت است این موضوع باید اثبات شود .در زمانه ای که دشمنان به دنبال بهانه هستند نباید با اهمال کاری مسئولین و عدم توجه به مطالبات مردم  شاهد اتفاقات ناگواری باشیم ،کما این که در ماه های گذشته برخی از اتفاقات ناخوشایند روی داد.

وی تاکید کردند : به عنوان امام جمعه تقاضا می کنم از مدیران مربوطه مخصوصا ادارات جهاد کشاورزی ، آبخیزداری و منابع طبیعی، محیط زیست بیایند با مردم و مسئولین محلی مانند دهیاران و شورایاری ها که منتخب و معتمد مردم هستند گفت و گو کنند تا  این مسائل حل و فصل شود. همچنین از حوزه قضایی می خواهم فرصت و مجال دفاع از خود را به مردم بدهند و حرف هایشان را بشنوند. بعضی از مراجعینی که به من مراجعه می کنند توانایی پرداخت هزینه های وکیل را برای دفاع از حق خود ندارند. باید همه مسئولین از جمله استاندار و فرماندار در این باره پای کار بیایند و با همکاری این امکان را فراهم کنند تا مردم به حق شان برسند و اجحافی دراین باره در حق مردم به وجود نیاید.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.