×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.   برابر با : Monday, 21 June , 2021  .::.  اخبار منتشر شده : 24 خبر
تغییرات جدول دارایی و بدهی بانک مرکزی

 به گزارش پایگاه خبری امتداد ،  جدیدترین گزارش بانک مرکزی از خلاصه دارایی ها و بدهی های بانک مرکزی در پایان سال ۹۹ نشان می دهد که سرجمع دارایی ها و بدهی ها به بیش از ۹ هزار و ۴۵۳ هزار میلیارد ریال رسیده که نسبت به پایان سال ۹۸ به میزان ۱۸.۳ درصد رشد نشان می دهد.

بر پایه این گزارش، رقم بدهی ها و دارایی های بانک مرکزی در پایان سال ۹۵ به میزان بیش از ۵ هزار و ۵۷ هزار میلیارد ریال بوده که این رقم نشان می دهد میزان بدهی و دارایی بانک مرکزی در پایان سال ۹۹ نسبت به سال ۹۵، بیش از ۱.۸ برابر شده است.

همچنین دارایی های خارجی بانک مرکزی در پایان سال گذشته رقمی معادل ۶ هزار و ۲۱۴ هزار میلیارد ریال بوده که نشان دهنده ۱۵.۸ درصد رشد است. حجم اسکناس و مسکوک با کاهش ۲۳ درصدی ۱۲.۴ هزار میلیارد ریال بوده و بدهی بانک ها نیز ۸.۷ درصد رشد داشته است.

سایر دارایی های بانک مرکزی در پایان سال گذشته به بیش از ۸۳۲ هزار میلیارد ریال رسیده که نشان دهنده حدود ۱۶۱ درصد رشد است. بانک مرکزی دلیل این میزان افزایش را اوراق عملیات بازار باز و پیش پرداخت ها اعلام کرد.

در بخش بدهی های بانک مرکزی،‌ رقم سپرده بانک ها و موسسات اعتباری ۳۲.۹ درصد رشد نشان می دهد و سپرده های بخش دولتی نیز ۳۸.۷ درصد بیشتر شده است. بدهی های ارزی بانک مرکزی هم با رقم بیش از هزار و ۷۸۶ هزار میلیارد ریال، ۵.۴ درصد کمتر شده است.