×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.   برابر با : Monday, 21 June , 2021  .::.  اخبار منتشر شده : 24 خبر
پیام مدیرعامل بیمه کوثر به مناسبت عید سعید فطر

اللّهم انی اسألک خیر ما سألک منه عبادک الصّالحون

چه شب‌ها و روزهای زیبایی را مهمان محبوب شدیم! روزها از اندیشۀ دلدار بی‌خور بودیم و شبها از غم فراغ بی‌خواب. مشق عشق کردیم در این سوی پرده، تا خالص شویم و در معاشقه فطر، پرده پندار بدریم و حضرت دوست را تنگ در آغوش بگیریم؛ غافل از آنکه «تا که از جانب معشوق نباشد کششی/ کوشش عاشق بیچاره به جایی نرسد».

چه ماه زیبایی را مهمان پروردگار شدیم، مناجات خواندیم و اشک ریختیم و توبه کردیم… و گویی همه این‌ها برای آن بود که خاطرمان بماند همواره مهمان اوییم. سفره رنگارنگ رمضان برچیده شد با آن همه لطایف و عطایا؛ لیکن نوایی از آسمان فطر فریاد می‌کند همه ملک منزل اوست و همه خلق مهمانش. خوشا آنان‌ که به شیرینی دریافتند در هر مکان و هر زمان، صاحبخانه هموست.

رمضان تمثیلی بود برای آموختن ادب مهمانی، رسم عشق‌ورزی و منش رازگویی. اگرچه توشه‌ای که برگرفتیم اندک بود لیک یقین داریم خدایی که گنجینه‌هایش تمام نمی‌شود و بخل نمی‌ورزد و جز خیر برای ما نمی‌خواهد، هرآنچه بخواهد و بخواهیم بی‌حساب به بندگانش می‌بخشد.

حلول ماه شوال را که نویدبخش تولدی دیگر و آغازی دوباره از فطرت پاک ربانی است به همه همکاران مومن و خداجوی خویش در صنعت بیمه، به ویژه کارکنان عزیز بیمه کوثر تبریک می‌گویم.

صد البته این روزها اندوه ظلمی که بر مردم مسلمان می‌بینیم و می‌شنویم قلب هر آزاده‌ای را جریحه‌دار کرده است. امروز یمن، افغانستان و غزه بوی خون زنان و کودکانی را گرفته است که جرم‌شان آزادی‌خواهی و مسلمانی است، حال اینکه دمی از متمدنان تروریست عالم برنمی‌آید و اسفناک‌تر آنکه سردمداران بسیاری از ممالک مسلمان که مرام‌شان اسلام امریکایی است هم کر، کور و لال شده‌اند. امیدوارم در این عید آسمانی فطر، آن قدیر حکیم برآورده شدن بزرگ‌ترین دعای بشریت که ظهور منجی و امام دادگر است را عیدی ما قرار دهد تا در حکومت ولی اعظم خدا دیگر نه اثری از ظلم بماند، نه ظالم و نه مظلوم.

والعاقبه للمتقین