×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.   برابر با : Friday, 14 May , 2021  .::.  اخبار منتشر شده : 5 خبر
تسریع در تعیین تکلیف و رفع خطر از فضاها و ملک های ناایمن

امتداد :با حضور معاونین، شهرداران نواحی و مدیران ارشد شهری منطقه۲۱ جلسه کمیته ایمنی با هدف رفع موارد عدم انطباق در بوستان ها، فضای سبز، ساختمان های مسکونی، مراکز صنعتی، گودهای پرخطر و سایر نقاط منطقه برگزار شد.

به گزارش امتداد ، در جلسه کمیته ایمنی منطقه در سال جدید ضمن بررسی مصوبات جلسه پیشین و رصد موارد انجام گرفته تا کنون، بر موارد جدید احصاء شده و تنظیم و پیش بینی برنامه لازم جهت برخورد جدی و قانونی با متخلفین به صورت موردی و مشخص از طریق ابزارهای قانونی موجود، تاکید شد.
طی این جلسه موانع حقوقی موجود در حزوه مدیریت شهری درخصوص نحوه برخورد با ملک ها و فضاهای ناایمن، از سوی مدیران منطقه مورد بررسی قرار گرفت و پیشنهاداتی جهت ورود شورای شهر، مدیریت ارشد شهری تهران و مجلس شورای اسلامی و از تصویب گذراندن قوانینی جهت افزایش ضمانت اجرایی لازم در این خصوص، از سوی مدیران منطقه مطرح شد.
بر پایه این گزارش، طی این نشست از شهرداران نواحی خواسته شد تا بر اساس اولویت “اماکن کم خطر، میان خطر و پرخطر” را شناسایی و در اسرع وقت رفع موارد عدم انطباق و ایمن سازی صورت پذیرد.
واحدHSE منطقه۲۱ نیز موظف شد تا با استمرار بازدیدهای خود از سطح بوستان ها، سرای محله ها، ساختمان های اداری_ستادی وابسته، وضعیت پیمانکاران، اسکان های کارگری و ساختمان موتوری سنگین یاری رسان در بخش عدم انطباق ها باشد.
لازم به ذکر است؛ در منطقه۲۱ باتوجه به بافت خاص جغرافیایی آن، کاربری هایی از قبیل “مسکونی، صنعتی، انباری، تجمعی، حرفه ای_ اداری، آموزشی_ فرهنگی، درمانی_ مراقبتی، کسبی_ تجاری، مخاطره آمیز، مختلط و متفرقه” دیده می شود که هریک یه نوبه خود دارای ویژگی ها و حساسیت های خاصی جهت ایمن سازی می باشند.

 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.