×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.   برابر با : Tuesday, 2 March , 2021  .::.  اخبار منتشر شده : 5 خبر
رشد ۵۹ درصدی سود خالص بیمه رازی در ۹ ماهه امسال

به گزارش پایگاه خبری امتداد ، شرکت بیمه رازی صورت های مالی ۹ ماهه منتهی به پایان آذر ماه سال ۹۹ (حسابرسی نشده) را منتشر کرد .

این شرکت بیمه ای که در سال گذشته یک هزار ۱۵ میلیارد تومان حق بیمه تولید کرده بود در ۹ ماه نخست سال جاری توانست ۸۵۴ میلیارد تومان حق بیمه تولید کند که نسبت به ۹ ماه نخست سال گذشته ۲۳ درصد حق بیمه خود را افزایش داد و در همین مدت ۴۹۵ میلیارد تومان خسارت بیمه گذاران این شرکت را جبران کرد که نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۱۱ درصد کاهش داشته است . رشد حق بیمه تولیدی در کنار کاهش خسارت پرداختی نسبت خسارت این شرکت از ۸۰ درصد به ۵۸ درصد کاهش داد .

این شرکت خصوصی در این دوره زمانی درآمد حق بیمه خود را ۱۸ درصد افزایش داد و به ۷۷۰ میلیارد تومان رساند و همچنین هزینه خسارت این شرکت ۲۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافت و به رقم ۶۰۵ میلیارد تومان رسید.

عملکرد مطلوب بیمه رازی هم در بخش عملیات بیمه گری و هم بخش سرمایه گذاری این شرکت را به سود خالص ۴۷ میلیارد تومان رساند که نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۵۹ افزایش یافته است لازم به یاد آوری این شرکت در طی ۱۲ ماه سال گذشته ۱۳ میلیارد زیان خالص شناسایی کرده بود.

بیمه رازی در سه فصل نخست سال جاری ۱۰۵ میلیارد تومان زیان انباشته ثبت کرد که نسبت به سه فصل نخست سال گذشته ۴۱ درصد تعدیل شده است زیان انباشته این شرکت در دوره مشابه سال گذشته ۱۷۶ میلیارد تومان بود.

این شرکت بورسی در طول این دوره ۹ ماهه ۱۹۲ درصد سرمایه گذاری های کوتاه مدت خود را نسبت پایان سال گذشته افزایش داد و حقوق صاحبان سهام آن با افزایش ۲۶ درصدی به رقم ۲۹۴ میلیارد تومان رسید و همچنین دارایی های این شرکت از دو هزار و ۴۷ میلیارد تومان با افزایش ۱۸ درصدی به رقم دو هزار و ۴۰۸ میلیارد تومان رسید.