×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : چهارشنبه, ۱۲ آذر , ۱۳۹۹  .::.   برابر با : Wednesday, 2 December , 2020  .::.  اخبار منتشر شده : 13 خبر
وصول ۸۲۶ فقره چک رمزدار در تیرماه

به گزارش پایگاه خبری امتداد ، براساس امار بانک مرکزی بیش از ٨٢۶ هزار فقره چک رمزدار به ارزشی بالغ بر ١۵٧٩ هزار میلیارد ریال در تیرماه ١٣٩٩ در کل کشور وصول شد که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب ٢١ درصد و ۳۵.۲ درصـد افزایش داشته است. در ماه مورد بررسی در استان تهران حدود ٢۶٢ هزار فقـره چک رمزدار به ارزشی بیش از ٨۶٧ هزار میلیارد ریال وصول شد.

در ماه مذکور ۴۹.۵ درصد از تعداد چک‌های رمزدار وصولی در سه استان تهران (۳۱.۷ درصد)، خراسان رضوی (۹.۱ درصد) و اصفهان (۸.۷ درصد) وصول شده است که بیش‌ترین سهم را در مقایسه با سایر استان‌ها دارا بوده‌اند. همچنین ۴۷.۹ درصد از ارزش چک‌های فوق در استان‌های تهران (۵۴.۹ درصد)، اصفهان (۶.۹ درصد) و خراسان رضوی (۶.۱ درصد) وصول شده است.

چک‌های وصولی بر حسب عادی و رمزدار

بیش از ٩ میلیون فقره چک در تیرماه ١٣٩٩ در کل کشور وصول شد که از این تعداد بالغ بر ٨ میلیون و ۲۰۰ هزارفقره عادی و بیش از ۸۰۰ هزار فقره رمزدار بوده است. بر این اساس در کل کشور ۹۰.۹ درصد از کل تعداد چک‌های وصولی، عادی و ۹.۱ درصد رمزدار بوده است.

در ماه مورد بررسی در کل کشور بالغ بر ٣۴٣٨ هزار میلیارد ریال چک وصول شد که حدود ١٨۵٩ هزار میلیارد ریال چک عادی و بیش از ١۵٧٩ هزار میلیارد ریال چک رمزدار است. به عبارتی در کل کشور ۵۴.۱ درصد از کل ارزش چک‌های وصولی، عادی و ۴۵.۹ درصد رمزدار بوده است.