×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۳۰ شهریور , ۱۳۹۹  .::.   برابر با : Sunday, 20 September , 2020  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
کدام رئیس رکورددار مداخله ارزی است؟

به گزارش پایگاه خبری امتداد، بررسی عملکرد چهار رئیس‌کل بانک مرکزی که در فاصله سال‌های ۱۳۸۲تا ۱۳۹۶ (۱۵سال) مسئولیت داشته‌اند نشان می‌دهد که در مجموع ۵۸۸میلیارد و ۹۷۳میلیون دلار ارز تزریق کرده‌اند که ۲۸۳میلیارد و ۹۳۳میلیون دلار برای مداخله صرف شده و ۳۰۵میلیارد و ۴۱میلیون دلار نیز برای تأمین ارز واردات رسمی در بازار اصلی تخصیص داده شده است.

دوره ریاست کلی، ولی الله سیف در بانک مرکزی مجموع ارز فروخته شده توسط بانک مرکزی به ۱۵۱میلیارد و ۲۶۲میلیون دلار می‌رسد که ۳۵میلیارد و ۳۰۰میلیون دلار آن معادل ۲۳.۳درصد صرف مداخله شده است. همچنین ۱۱۵میلیارد و ۹۶۲میلیون دلار نیز که ۷۶.۷درصد کل ارز فروخته شده را شامل می‌شود در بازار اصلی فروخته شده است.

دوره مسئولیت محمود بهمنی در بانک مرکزی نیز (از اواسط سال ۱۳۸۷تا اوایل سال ۱۳۹۲)، مجموع ارز فروخته شده این بانک ۲۷۷میلیارد و ۱۷میلیون دلار بوده که ۱۶۰میلیارد و ۴۵۶میلیون دلار آن معادل ۵۷.۹درصد برای مداخله در بازار صرف شده و ۱۱۶میلیارد و ۵۶۲میلیون دلار مابقی که ۴۲.۱درصد کل ارز تخصیصی را شامل می‌شود در بازار اصلی فروخته شده است.

در دوره یک‌ساله ریاست کلی طهماسب مظاهری که از نیمه سال ۱۳۸۶تا نیمه سال ۱۳۸۷ادامه داشت، درمجموع ۴۶میلیارد و ۱۰۹میلیون دلار ارز فروخته شده که ۷۶.۱درصد آن برابر با ۳۰میلیارد و ۴۶۰میلیون دلار برای مداخله صرف شده و ۳۳.۹درصد باقیمانده یعنی ۱۵میلیارد و ۶۴۹میلیون دلار راهی بازار اصلی شده است.

به گزارش ایلنا، در دوره تصدی ابراهیم شیبانی بر بانک مرکزی که از سال ۱۳۸۲تا ابتدای ۱۳۸۶طول کشید، درمجموع ۱۱۴میلیارد و ۵۸۵میلیون دلار ارز توسط این بانک فروخته شده است که ۵۰.۴درصد آن برابر با ۵۷میلیارد و ۷۱۷میلیون دلار مداخله‌ای بوده است. در این دوره ۵۶میلیارد و ۸۶۸میلیون دلار نیز که ۴۹.۶درصد کل ارز فروخته شده را شامل می‌شود به بازار اصلی تخصیص داده شده است

 

کدام رئیس رکورددار مداخله ارزی است؟