×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.   برابر با : Thursday, 7 December , 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 6 خبر
گام های موثر بانک ایران زمین در حفظ “زمین”

به گزارش پایگاه خبری امتداد، مؤسسان بانک ایران زمین را گروهی از افراد متخصص و خوشنام از اقشار مختلف جامعه شامل فعالان بخش های مختلف اقتصادی اعم از تولیدی و خدماتی، متخصصان اموربانکی، جامعه پزشکی، جامعه مهندسی، دانشگاهیان، فرهنگیان وتعاونگران تشکیل می دهند و به همین دلیل است که این بانک، حمایت از محیط زیست و زمین را با شعار “برای زندگی همین یک زمین را داریم” در دستور کار قرار داده است.

“ایران زمین خانه ماست و برای پایداری و اعتلای نام آن همواره با تمام وجود تلاش می کنیم” و ” ما به عنوان اعضای خانواده بزرگ بانک با وقوف به اهمیت و نقش این بنگاه اقتصادی در پیشرفت جامعه تلاش می کنیم تا در کنار سایر همکاران در راه اعتلای جامعه و تحقق توسعه همه جانبه و پایدار قدم برداشته و در تقویت غرور ملی و دینی کشور سهیم باشیم” دو فراز از منشور اخلاقی کارکنان بانک ایران زمین است که توجه به زمین و اعتلای جامعه، کلمات کلیدی این دو فراز مهم است.

بانک ایران زمین با اشراف به مسوولیت های اجتماعی خود و احساس وظیفه در زمینه حفاظت از محیط زیست تاکنون اقدامات متعددی را در برنامه کاری خود قرار داده که از مهم ترین آنها می توان به مشارکت در پویش آموزشی و فرهنگ‌سازی با عنوان «میراب» اشاره کرد.

در هفته نخست تابستان، مصادف با هفته‌ اصلاح الگوی مصرف آب، سازمان حفاظت محیط ‌زیست با مشارکت بانک ایران‌زمین اقدام به برگزاری پویش میراب کرد.

میراب به معنای نگهبان آب ریشه در تاریخ هزاران‌ ساله ایران است و اشاره به روزگار مردمانی دارد که در طول تاریخ همواره در جستجوی آب بوده‌اند و با تقسیم کار اجتماعی و اقتصادی سعی در حفاظت منابع آبی خود داشته اند.

تمرکز اصلی این پویش تاکید بر واقعیت‌های کمتر مورد توجه قرار گرفته در میان افکار عمومی در حوزه مصرف آب و تمرکز بر عادات غلط اجتماعی در این حوزه است.

در این طرح موشن‌گرافی های مختلف در بستر رسانه‌های رسمی و شبکه‌های اجتماعی آنها منتشر می‌شود تا مخاطبان ایرانی در شبکه‌های اجتماعی مشاهده این تولیدات محتوا، گوشه‌ای از وضعیت بحرانی آب در ایران را درک کنند و همزمان قدم‌هایی برای اصلاح الگوی مصرف خود بردارند.

بانک ایران‌زمین به عنوان تنها مشارکت‌کننده این پویش با سازمان محیط‌زیست، در راستای برنامه‌های مسوولیت اجتماعی خود در زمینه موضوعات محیط‌ زیستی با پویش «میراب» سعی کرد تا یکی از شعارهای اصلی خود در میان افکار عمومی که همان «برای زندگی همین یک زمین را داریم» را به تحقق برساند.

در عین حال، بانک ایران زمین، پیش از این با برگزاری پویش‌هایی در حوزه حراست از ذخایر جنگل‌های کشور، هوای پاک، اقدامات عملی در حوزه پاکسازی طبیعت از زباله، مدیریت پسماند، حراست از ذخایر جنگل‌های بلوط در غرب کشور، حمایت از محیط‌بانان و… اقدامات عملی موثری را برای حفاظت از زمین و محیط‌ زیست را در دستور کار خود قرار داده است.

بانک ایران زمین به این مورد بسنده نکرده و در موارد متعدد و زمان هایی که فرصت را مغتنم دانسته در جهت فرهنگ سازی و حمایت از محیط زیست گام های موثر دیگری را نیز برداشته است.

در همین راستا،  بانک ایران زمین با راه اندازی پویش “آلرژی به مصرف انرژی” با هدف مصرف بهینه انرژی در محیط کار و خانه، کارکنان خود را دعوت به پیوستن به این پویش زیست محیطی کرد.

این پویش که از 15 تا 31 مردادماه برگزار شد، درپی ایجاد یک همکاری دوستانه برای مصرف صحیح انرژی بود تا ضمن اصلاح برخی الگوهای اشتباه مصرف، با راهنمایی‌های صحیح قدم های عملی برای کاهش مصرف انرژی بردارد و با دریافت ایده‌های خلاق از کارکنان بانک ایران زمین و انتقال آن به سایر کارکنان، این موضوع را به عنوان یک دانش در مجموعه گسترش دهد.

همراهی بانک ایران زمین  و حمایت از برگزاری جشنواره های محیط زیستی از جمله جشنواره ملی روز جنگل‌بان، از دیگر مواردی است که نشان می دهد این بانک خصوصی، حمایت از محیط زیست را به صورت جدی پیگیری می کند.

در همین راستا، جشنواره ملی روز جنگل‌بان برای سومین سال پیاپی با حمایت بانک ایران زمین و با هدف معرفی و تجلیل  از جنگلبانان نمونه، در سازمان جنگل‌ها مراتع و آبخیزداری کشور برگزار شد.

در عین حال، مدیران بانک ایران زمین نیز با حضور در مراسم مختلف در ارتباط با محیط زیست، عرق این بانک خصوصی را به محیط زیست نشان داده و از آمادگی آن برای کمک به برنامه های زیست محیطی خبر داده اند.

از جمله این که، هادی قدیمی، معاون عملیات بانکی بانک ایران زمین در سومین جشنواره روز جهانی جنگلبان یکی از مسائل مهم کشور را در شرایط کنونی، موضوع محیط زیست و مشکلات این حوزه خواند و تاکید کرد که  بسیاری از مسائلی که ما امروز شاهد آن هستیم، با همراهی مردم، اصلاح الگوی مصرف، بازنگری در برخی قوانین و ارتقای فرهنگ زیست محیطی قابل حل است ولی  این مهم نیازمند یک عزم ملی است.

عضو هیات عامل بانک ایران زمین در این همایش محیط زیستی افزود: ما در سال های گذشته، همکاری بسیار نزدیکی با سازمان جنگل ها و تشکل مردم نهاد جمعیت حامیان زمین در راستای اجرای پویش محیط زیستی “من هم یک جنگلبانم” انجام داده ایم و خوشبختانه هر سال شاهد همه گیر شدن این پویش و پیوستن افراد بیشتری از اقشار مختلف هستیم که این خود نشانگر اهمیت موضوع و ارزشی است که مخاطبان برای این قشر تلاشگر یعنی جنگلبان دارند .

قدیمی، افزایش آگاهی و جلب مشارکت مردم نسبت به جنبه‌های مختلف محیط زیست و همراهی آنها را در بهبود شرایط بسیار موثر خواند و تاکید کرد: با گذشت سه سال از اجرای جشنواره من هم یک جنگلبانم شاهد بلوغ این پویش مردمی هستیم. این جشنواره با نشان دست، و پیام “من هم یک جنگلبانم” درپی فشردن دست یکایک مردم کشور برای حفظ تمامی عرصه‌های جنگلی کشور و تقدیر از بزرگ مردان این عرصه است.

وی اظهار امیدواری کرد که بانک ایران زمین بتواند با برنامه های خود، قدم های موثر را در راستای همراهی با محیط زیست و جنگلبانان بردارد.

این گزارش حاکی است،  اهدای تندیس جشنواره جنگلبان از سوی مدیرعامل تشکل جمعیت حامیان زمین به سیدمحمد حسین استاد، مدیر روابط عمومی بانک ایران زمین، دیگر گواه تلاش های این بانک خصوصی در راستای حمایت از زمین به عنوان تنها نقطه قابل سکونت برای مردم جهان است.

در همین ارتباط، مدیر روابط عمومی بانک ایران زمین با تاکید  بر نقش حمایتی بنگاه‌های اقتصادی از پویش‌های اجتماعی و دغدغه‌های مردم، اظهار داشت: حوزه مسوولیت اجتماعی بانک ایران زمین، محیط زیست تعریف شده است و در همین راستا سعی کرده ایم تا همگام با مردم در مسیر فرهنگ سازی قدم برداریم.

همزمان با این مشارکت ها، بانک ایران زمین اقدامات توسعه ای خود را در زمینه بانکداری الکترونیک و بانکداری دیجیتال به صورت مستمر پیگیری کرده و در این زمینه به توفیقات بزرگی دست یافته است که خود می تواند در کمک به حفظ محیط زیست و ارتقای فرهنگ حفاظت از زمین، تاثیر بسزایی داشته باشد.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.