×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.   برابر با : Wednesday, 29 November , 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 10 خبر
آخرین قیمت خرید وام مسکن و جعاله

 

به گزارش پایگاه خبری امتداد، قیمت اوراق تسهیلات مسکن بانک مسکن نسبت به هفته گذشته چندان تفاوتی نداشته است و در حدود قیمت ۴۰هزار تومان داد و ستد می شود.

امتیاز تسهیلات مسکن مردادماه سال ۱۳۹۸در حال حاضر کمی بیشتر از ۴۲هزار تومان است و امتیاز تسهیلات مسکن فروردین ماه ۱۳۹۸حدود ۴۱هزار و ۲۰۰تومان است.

در مقابل برخی از این اوراق کمتر از ۴۰هزار تومان داد و ستد می‌شود. نمونه آن اوراق آبان ماه سال ۱۳۹۶که قیمتش به ۳۸هزار و ۸۰۰تومان میرسد. همچنین تسه خرداد ۱۳۹۷حدود ۳۹هزار تومان است.

در عین حال اکثر تسه‌ها حدود قیمت ۴۰هزار تومان هستند و به همین دلیل این گزارش با توجه به این قیمت نوشته شده است.

با توجه به اینکه زوج‌های تهرانی برای دریافت وام ۱۰۰میلیون تومانی مسکن باید ۲۰۰برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند، هزینه این تعداد اوراق آن‌ها هشت میلیون تومان می‌شود. به این مبلغ با احتساب ۲۰میلیون تومان وام جعاله که بابت خرید آن باید ۴۰برگ تسه خریداری شود، یک میلیون و ۶۰۰هزار تومان اضافه می‌شود. در نتیجه در مجموع باید برای دریافت وام ۱۲۰میلیون تومانی مسکن حدود ۹میلیون و ۶۰۰هزار تومان هزینه شود.

همچنین زوج‌های غیر تهرانی که در شهرهایی با جمعیت بیش‌تر از ۲۰۰هزار نفر جمعیت زندگی می‌کنند، می‌توانند تا سقف ۸۰میلیون تومان وام بگیرند که برای گرفتن این مبلغ باید ۱۶۰ورق بهادار خریداری کنند و با این حساب باید حدود شش میلیون و ۴۰۰هزار تومان بابت خرید این اوراق بپردازند که با احتساب یک میلیون و ۶۰۰هزار تومان برای خرید اوراق وام جعاله، در مجموع برای دریافت وام ۱۰۰میلیون تومانی باید هشت میلیون تومان پرداخت کنند.

علاوه بر این، زوج‌های ساکن در سایر شهرهای با جمعیت زیر ۲۰۰هزار نفر می‌توانند برای گرفتن ۶۰میلیون تومان وام مسکن، ۱۲۰برگ بهادار خریداری کنند که باید چهار میلیون و ۸۰۰هزار تومان بابت خرید اوراق بپردازند. همچنین برای دریافت ۲۰میلیون تومان دیگر بابت وام جعاله نیز باید یک میلیون و ۶۰۰هزار تومان پرداخت کنند که در مجموع برای وام ۸۰میلیون تومانی، حدود شش میلیون و ۴۰۰هزار تومان از سوی زوجین باید پرداخت شود.

مجردهای تهرانی نیز می‌توانند تا سقف ۶۰میلیون تومان و مجردهایی که در مراکز استان‌های بالای ۲۰۰هزار نفر جمعیت دارند تا سقف ۵۰میلیون تومان و در نهایت غیر زوج‌های ساکن در سایر مناطق تا سقف ۴۰میلیون تومان وام دریافت کنند که به ترتیب هر کدام باید ۱۲۰، ۱۰۰و ۸۰برگ بهادار اوراق تسهیلات مسکن را از فرابورس ایران خریداری کنند.

با این حساب مجردهای تهرانی باید برای خرید این اوراق چهار میلیون و ۸۰۰هزار تومان، افراد ساکن در مراکز استان بالای ۲۰۰هزار نفر جمعیت مبلغ چهار میلیون تومان و افراد گروه سوم مبلغ سه میلیون و ۲۰۰هزار تومان پرداخت کنند. البته در صورت تمایل برای دریافت وام ۲۰میلیون تومانی جعاله باید مبلغ یک میلیون و ۶۰۰هزار تومان دیگر هم بپردازند.

به گزارش ایسنا، اوراق تسهیلات مسکن قابلیت معامله در فرابورس ایران را دارد و ارزش اسمی هر برگ پنج میلیون ریال است. مدت اعتبار اوراق تسه حداکثر تا دو دوره شش ماهه قابل تمدید است. این اوراق با توجه به این‌که چقدر تا زمان اعتبارش باقیمانده، قیمت متفاوتی دارد. در صورتی که مدت اعتبار این اوراق به اتمام رسیده و دارنده اوراق از تسهیلات آن استفاده نکند، نماد معاملاتی آن متوقف خواهد شد و وجوه پرداختی دیگر به دارنده اوراق بازپرداخت نخواهد شد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.