×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.   برابر با : Sunday, 3 December , 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
فاصله بین ارز نیما و سنا بسیار کم شده است

به گزارش پایگاه خبری امتداد، فرهاد دژپسند درباره این که وی چندی پیش از وابستگی بودجه و اقتصاد کشور بعد از گذشت ۳دهه از جنگ انتقاد کرده است، گفت: این که ما نتوانسته‌ایم نفت را از بودجه جدا کنیم دارای دو بخش است که باید حتما در آن‌ها بازنگری داشته باشیم.

وزیر اقتصاد و دارایی ادامه داد: بخش اول این است که از لحاظ ساختاری این امکان برای ما فراهم نشده است تا بتوانیم نفت را از بودجه جدا کنیم.

وی تاکید کرد: برای این که از لحاظ ساختاری نفت را از بودجه جدا کنیم یا باید هزینه‌ها را کمتر کنیم که امکان این کار وجود ندارد یا این که درآمدهای مالیاتی و یا سایر درآمدهای دیگر را افزایش دهیم که این امر هم نیازمند کارهای کارشناسی دقیق است تا پاسخ مطلوب دریافت کنیم.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر برای این که نفت را از بودجه جدا کنیم، سایر درآمدهای خود را افزایش داده‌ایم تا به بودجه بدون نفت برسیم.

وزیر اقتصاد و دارایی درباره این که این روزها شاهد کاهش و تقریبا ثبات قیمت ارز هستیم آیا امکان تک نرخی شدن ارز وجود دارد، گفت: در حال حاضر فاصله بین ارز نیما و سنا بسیار کم است اما امکان دارد یکسری اقدامات کارشناسی نشده باعث شود شرایط به گونه‌ دیگری رقم بخورد.

وی با اشاره به نرخ ارز دولتی در گفت‌وگو با ایلنا گفت: در اول سال تصمیم گرفته شد نرخ ارز دولتی ۴هزار و ۲۰۰تومان باشد که این امر به صورت منظم مدیریت می‌شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.