×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.   برابر با : Thursday, 7 December , 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 7 خبر
شرکت‌های بیمه سندیکای بیمه گران ایران را تحویل نمی‌گیرند

به گزارش پایگاه خبری امتداد، انتخابات سندیکای بیمه گران در حالی امروز برگزار می‌شود که برخی به ناکارآمدی آن اذعان می‌کنند. پیشتر نیز حتی دبیرکل سندیکای بیمه گران در اظهاراتی بر این مسئله صحه گذاشت و با اشاره به اینکه «سندیکای بیمه گران ایران حتی در اندازه اتحادیه‌های صنفی هم نیست» گفت که بخشی از این ناکارآمدی از «اختیارات موجود در اساسنامه فعلی سندیکا» نشأت می‌گیرد.

در همین رابطه یونس مظلومی مدیرعامل بیمه تعاون گفت: از گذشته تا به امروز سندیکای بیمه گران ایران اختیارات لازم را نداشته و یک تشکل خنثی بوده است که کار خاصی در آن صورت نگرفته است. امیدواریم انتخابات دوره جدید نقطه عطفی برای تحولات بسیار بزرگ و مثبت در جهت حمایت از حقوق اعضا باشد تا بتواند از حقوق شرکت‌های بیمه دفاع کند.

وی در پاسخ به این سوال که عامل ضعف سندیکای بیمه گران ایران در این برهه از زمان چیست؟ عنوان کرد: علت ضعف سندیکا این است که انتظار اعضای تشکیل دهنده سندیکا در طول چند سال گذشته، انتظارات صنفی نبوده است و از حقوق اعضای سندیکا دفاعی هم صورت نگرفته است. مهمترین هدف تشکیل دهنده صنفی، دفاع از حقوق اعضا است تا بتواند از حقوق اعضا دفاع کند.

مدیرعامل بیمه تعاون افزود: اولین و مهمترین وظیفه و هدف سندیکای بیمه گران ایران دفاع از حقوق اعضا بود که سندیکا نسبت به آن بی اهمیت رفتار کرده است.

مظلومی در ادامه بیان کرد: مقصر اصلی این ناکارآمدی سندیکای بیمه گران ایران، خود شرکت‌های بیمه هستند که این نهاد صنفی را چندان تحویل نمی‌گیرند. به اعتقاد بنده مشکل از بیمه مرکزی نیست بلکه مشکل خود اعضا هستند که باید در خصوص وظایف سندیکا به توافق برسند.

وی در پاسخ به سوال که با توجه به عملکرد سندیکا، چقدر نسبت به تاثیرگزاری این نهاد صنفی در صنعت بیمه امیدوار هستید؟ بیان کرد: با سیاست‌هایی که از سوی بیمه مرکزی مبنی بر برعهده‌گیری وظایف بیشتر توسط سندیکا اتخاذ شده و قرار است بخشی از وظایف نظارتی نهاد ناظر را سندیکا انجام خواهد داد، انتظار می‌رود سندیکا در دوره جدید، موفق‌تر از دوره‌های گذشته خود ظاهر شود.

مدیرعامل بیمه تعاون اظهار کرد: سندیکا در دوره جدید خود باید سیاست‌هایی مانند دفاع از حقوق شرکت‌های بیمه در بحث مالیات بر ارزش افزوده و تعیین حق بیمه شخص ثالث را در دستور کار خود قرار دهد که این مسائل عمده‌ترین کار‌هایی است که باید در سندیکا صورت گیرد

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.