×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.   برابر با : Thursday, 7 December , 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 6 خبر
تامین اجتماعی اقدامات شایسته ای در حوزه درمان ارائه می کند

به گزارش پایگاه خبری امتداد، ابوالفضل آفریده در دیدار با مدیر کل صدا و سیمای مرکز البرز، اظهار داشت: مراکز درمانی تامین اجتماعی در استان با تمام توان خود در حال ارائه خدمات می باشند بطوریکه پلی کلینیک های تخصصی شهید بهشتی و حصارک جزو پرازدحام ترین مراکز درمانی سرپایی تامین اجتماعی در سطح گشور به شماره می آیند و بیمارستان فوق تخصصی البرز نیز روزانه با بیش از 4000 نفر مراجعه کننده در بخش سرپائی و بستری ارائه خدمت می کنند.

 مدیر درمان تامین اجتماعی استان البرز افزود: عدم استقرار سیستم پزشک خانواده و عدم وجود نظام ارجاع از مسائل مهم حوزه درمان می باشند که موجب دسترسی مردم به پزشکان در تمامی سطوح از یکسو و عدم دسترسی بیماران نیازمند درمان به پزشکان متخصص مربوطه از سوی دیگر شده است که امیدواریم با شکل گیری پزشک خانواده و نظام ارجاع به مراقبت از سلامت و درمان هدفمند دست پیدا کنیم.

وی یکی دیگر مسائل مهم حوزه درمان را اجرای نسخه الکترونیک عنوان کرد و گفت: از بهمن ماه سال 1395 استقرار نسخه الکترونیک و حذف دفتر چه های درمانی در مراکز درمانی سرپایی و بستری تامین اجتماعی استان آغاز و هم اکنون به صورت کامل در حال اجراست.

 آفریده ادامه داد: در بخش درمان غیر مستقیم نیز، از مهر ماه سال 1397 با برگزاری جلسات آموزشی مختلف و اطلاع رسانی لازم به پزشکان طرف قرارداد در خصوص چگونگی اجرای طرح حذف دفترچه های درمانی و اجرای نسخه الکترونیک اقدامات مناسبی انجام داده ایم.

 آفریده خاطر نشان کرد: اجرای نسخه الکترونیک در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی بسیار حائز اهمیت است. پزشکان و درمانگران با نام کاربری و رمز عبور و تنها با شماره ملی بیمار به راحتی به پرونده الکترونیکی بیمار دسترسی پیدا می کنند و در پرونده الکترونیک بیمار، روند بیماری و درمان بیمار، داروهای مصرفی، اقدامات پاراکلینیکی و در خصوص روند درمان تصمیات لازم اتخاذ می کنند.

 مدیر درمان تامین اجتماعی استان البرز افزود: اجرای نسخه الکترونیک کمک می کند پزشک و درمانگر نسبت به تداخلات داروئی و دستورات تکراری آگاهی داشته و کنترل و مراقبت از سلامت بیمار را به نحو مناسب انجام دهد و در نتیجه عوارض داروئی و درمانی را به حداقل کاهش و در سلامت جامعه تاثیر مثبتی داشته باشد.

 آفریده همچنین در این دیدار با تشکر و قدردانی از زحمات و خدمات ارزشمند مجموعه صدا و سیمای استان البرز بیان داشت: رسانه ملی مهمترین رسانه تاثیر گذار، مورد اعتماد و آگاهی بخش استان است و خوشبختانه تاکنون تعاملات و همکاریهای بسیار خوبی با مجموعه صدای و سیمای مرکز استان داشته ایم.

 وی اضافه کرد: امروز یکی از مهمترین دغدغه ما در استان ارائه خدمات مناسب درمانی به نیازمندان واقعی است و امیدواریم با آگاهی بخشی و فرهنگ سازی و کمک و مساعدت صدا و سیما بتوانیم در راستای تحقق این برنامه ها قدم برداریم.

علی صادق مقدسی، مدیر کل صدا و سیمای استان البرز نیز با اشاره به بافت جمعیتی و فرهنگی استان البرز گفت: در استان البرز، وجود فرهنگ های مختلف فرصت مناسبی برای تولید محتوا برای صدا و سیمای استان فراهم ساخته است.

 وی افزود: رفاقت، مودت و همدلی نیاز استان است که صدا و سیما نقش بسیار مهمی در تحقق این مهم دارد. هدف ما آگاهی بخشی و اطلاع رسانی مناسب و شایسته است و تلاش می کنیم با تعامل سازنده با تمامی دستگاههای استان در جهت ارائه خدمت بهتر حرکت کنیم.

مقدسی اجرای پزشک خانواده، نظام ارجاع و همچنین استقرار نسخه الکترونیک را از مسائل مهم حوزه درمان برشمرد و گفت: تمام تلاش خود را در راستای استقرار آن بکار می گیریم.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.