×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.   برابر با : Thursday, 7 December , 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 7 خبر
کاهش حجم دارایی‌های خارجی بانک مرکزی

به گزارش پایگاه خبری امتداد، بر اساس تازه‌ترین گزارش بانک مرکزی از آمارهای بخش پولی و بانکی کشور، حجم دارایی‌های خارجی نظام بانکی در سه ماهه نخست سال جاری به ۹۲۴هزار میلیارد تومان رسیده که نسبت به ماه گذشته سال پیش از آن ۱۲.۹درصد افزایش داشته است.

میزان دارایی‌های خارجی نظام بانکی خردادماه سال گذشته ۸۱۸هزار میلیارد تومان و در اسفند ماه همان سال ۹۱۷هزار میلیارد تومان بوده است.

به این ترتیب حجم این دارایی‌ها در خرداد ماه سال جاری نسبت به پایان سال گذشته ۰.۸درصد رشد کرده است.

این در حالی است که از مبلغ مذکور، بیش از ۴۵۲هزار میلیارد تومان آن مربوط به دارایی‌های خارجی بانک مرکزی است که حجم این دارایی‌ها نسبت به خرداد ماه سال گذشته که ۴۵۹هزار میلیارد تومان بوده، ۱.۵درصد کاهش یافته است.

حجم دارایی‌های خارجی بانک مرکزی در پایان سال گذشته ۴۶۵هزار میلیارد تومان بوده که میزان این دارایی‌ها در خرداد ماه سال جاری نسبت به پایان سال گذشته نیز ۲.۷درصد کاهش داشته است.

به این ترتیب، دارایی‌های خارجی بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی نیز در خرداد ماه سال جاری به ۴۷۱هزار میلیارد تومان رسیده و با توجه به حجم ۳۵۹هزار میلیارد تومانی دارایی‌های خارجی این بانک‌ها در سال گذشته، میزان دارایی خارجی آن‌ها ۳۱.۳درصد رشد کرده است.

 به گزارش ایسنا، دارایی‌های خارجی بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی نیز، در پایان سال گذشته ۴۵۲هزار میلیارد تومان بوده که اکنون ۴.۴درصد افزایش یافته است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.