×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.   برابر با : Saturday, 23 September , 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 15 خبر
از پروژه های مشارکتی مسکن حمایت می کنیم

امتداد-جمشید برزگر رئیس هیات مدیره کانون انبوه سازان کشور در گردهمایی معرفی پروژه های مشارکتی و سرمایه گذاری سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به سهم عمده صنایع وابسته به صنعت ساختمان در تولید، گفت: خوشحالیم که تیم اقتصادی دولت به این نتیجه رسیده که بخش مسکن موتور محرک رونق تولید و ایجاد اشتغال پایدار است.

به گزارش امتداد به نقل از روابط عمومی سازمان ملی زمین و مسکن، برزگر فعالان حوزه مسکن و ساخت و ساز در بخش خصوصی را بازوی فکری و اجرایی دولت نامید و افزود: امیدواریم این نشست صمیمانه بتواند دغدغه همکاران ما در بخش ساختمان را برطرف نموده و به بهبود فضای کسب و کار بیانجامد.

وی بر ضرورت رفع موانع پیش روی بخش خصوصی و بازنگری در قراردادهای مشارکتی تاکید کرد و اظهار داشت: در بخش دولتی نیز تمامی دستگاه های خدمات رسان باید به کمک وزارت راه و شهرسازی بیایند چون بدون هماهنگی این دستگاه ها امکان اجرای موفق و سریع پروژه ها وجود نخواهد داشت.

منوچهر ملکیانی فرد نماینده سندیکای شرکت های ساختمانی دیگر سخنران این گردهمایی نیز با تاکید بر لزوم احساس امنیت و آرامش سرمایه گذار در پروژه های مشارکتی گفت: این طرح مورد حمایت سندیکای شرکت های ساختمانی است چون حضور دولت به عنوان شریک ضامن کیفیت ساخت و ساز و کمتر شدن قیمت تمام شده خواهد بود.

این عضو سندیکای شرکت های ساختمانی افزود: آماده سازی زمین کیفیت ساخت و ساز و عمر ساختمان را بالا می برد که در این طرح پیش بینی شده است.

ملکیانی فرد از لزوم برگزاری جلسات مشورتی برای اصلاح و رفع ابهامات قرارداهای مشارکتی به عنوان یکی از موارد تضمین سود دوجانبه دولت و بخش خصوصی در طرح های مشارکتی یاد کرد و پیشنهاد داد: باید برای رفع سریع اختلافات احتمالی که ممکن است در حین کار پیش بیاید یک طرف مستقل و مورد اعتماد هر دو شریک در نظر گرفته شود تا اگر در حین اجرای عملیات مشکلی پیش آمد احتیاجی به مراجعه به دادگاه نباشد.

حمیدرضا سیفی نماینده کانون سراسری پیمان کاران عمرانی نیز در سخنرانی خود با اشاره به لزوم شفاف سازی و ایجاد شرایط برابر در قراردادها گفت: این یک شراکت است و مسائل حقوقی و فرآیندهای آن باید مورد رضایت هر دو طرف باشد.

وی از لزوم هماهنگی تمامی بخش های دولتی از جمله بخش بیمه و مالیات در تسهیل شرایط برای بخش خصوصی به عنوان یک عامل تعیین کننده نام برد و از امکان حضور تشکل های عمرانی به عنوان واسطه ای برای تسهیل و تسریع مسائل پیش آمده در اجرای پروژه ها یاد کرد.

احمد خرم رئیس هیات مدیره انجمن انبوه سازان تهران نیز در سخنانی به تشریح سیر حرکت در مسکن و ساختمان طی 40 سال گذشته در ایران پرداخت و سلیقه ای عمل کردن در اجرای طرح های حوزه مسکن و ساختمان را مهمترین تهدید این بخش عنوان کرد.

وی با تاکید بر لزوم تبعیت از الگوهای موفق جهانی در حوزه ساخت و ساز گفت: نباید تنها با گله کردن از هم باعث ایجاد یاس در فضای کشور شویم بلکه باید برای اجرای درست طرح ها راهکارهای عملی تهیه کنیم.

گفتنی است در پایان این گردهمایی پنل تخصصی دیدگاه های کارشناسی بخش خصوصی در پروژه های مشارکتی با ریاست ایرج رهبر نایب رئیس هیات مدیره انجمن انبوه سازان استان تهران برگزار شد که اعضای آن به طرح دیدگاه های خود در زمینه های اجرای پروژه های مشارکتی مسکن پرداختند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.