×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.   برابر با : Saturday, 23 September , 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 5 خبر
تامین اجتماعی مشکل مالی ندارد

 

به گزارش پایگاه خبری امتداد، محمدحسن زدا در مراسم تکریم‌اش که در ساختمان مرکزی سازمان تأمین اجتماعی برگزار شد ضمن تبریک به مصطفی سالاری گفت: ۴۲میلیون جمعیت تحت پوشش، امانتی است که امروز به دست شما سپرده می‌شوند.

وی افزود: تأمین اجتماعی مدال افتخار جمهوری اسلامی است، ۱۲۰هزار میلیارد تومان بودجه مصوب امسال ماست در حالی که بودجه جاری دولت ۴۰۷هزار میلیارد تومان است. اگر ۱۲۰میلیارد تومان درآمد و ۱۲۰هزار میلیارد تومان هزینه را در نظر بگیریم جایگاه و گردش مالی ما مشخص می‌شود.

وی افزود: پشتوانه ما حق بیمه‌های دریافتی است. ۷۲هزار پرسنل در حدود ۱۰۰۰واحد بیمه‌گری و ۳۵۰واحد درمانی داریم و اولین تولید کننده درمان هستیم. از مجموع پرسنل ما، ۳۰هزار نفر از زنان هستند.

زدا با اشاره به اینکه در حوزه اقتصادی دارای پتانسیل گسترده در شرکت‌های زیرمجموعه‌ایم و سال قبل ۴۰۰۰میلیارد سود از شستا دریافت کرده‌ایم که برای اولین بار چنین به سودی دست یافتیم اظهار کرد: تصور می‌کنم مجموعه سازمان از سه وزارتخانه بیشتر گردش مالی و اقتصادی داریم. معاونت بیمه‌ای نیز در حد سازمان مالیاتی گردش مالی دارد و معاونت درمان کمتر از وزارت بهداشت خدمات نمی‌دهد و ۱۰هزار تخت فعال دارد.

سرپرست سابق سازمان تأمین اجتماعی و عضو جدید هیئت مدیره این سازمان ادامه داد: در شش ماه گذشته رکوردهای خوبی در درآمدها خلق کردیم. با همراهی هیئت مدیره، مشاوران و… یک تیم بودیم و تیمی عمل می‌کردیم و بیشترین آرامش را حاکم کردیم.

وی با اشاره به اینکه از حمایت وزیر برخوردار بودیم گفت: مطالبات مردم زیاد است. حدود سه میلیون و ۲۰۰هزار بیمه شده اصلی داریم. به ۲۵۰هزار بیمه بیکاری می‌پردازیم که ماهانه ۳۵۰میلیارد تومان است. شش هزار و ۲۰۰میلیارد تومان پرداختی مستمری داریم و ۲,۰۰۰میلیارد تومان ماهانه هزینه درمانی و ۵۰۰میلیارد تومان هزینه جاری داریم.

وی با بیان اینکه تأمین اجتماعی مشکل مالی ندارد ولی از نظر نقدینگی دچار مشکل است اظهار کرد: مطالباتی از دولت داریم که باید وصول شود. البته اقداماتی انجام شده تا ما را از بحران نقدینگی خارج کند.

وی در پایان خطاب به سالاری مدیرعامل جدید گفت: همه با تمام توان و قدرت در کنار شما هستند. هدف ما رضایت خداوند و اعتلای تأمین اجتماعی بود و اگر قصوری شد حلالیت می‌طلبم.

اجازه بحران و ایجاد حاشیه در تأمین اجتماعی ندادیم

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی ضمن بیان اولویت‌های کاری اش گفت: باید مطالبات معوق سازمان را از دولت و بخش‌های دیگر وصول کنیم. همچنین انسجام مدیریتی ضروری است، حتماً راهبردها را اولویت بندی کرده وخدمات را ساماندهی کنیم

مصطفی سالاری در حاشیه مراسم معارفه خود به عنوان مدیرعامل سازمان تأمین در جمع خبرنگاران درباره اولویت‌های کاری اش گفت: هدف سازمان مشخص است و خدمات گیرندگانی دارد که جامعه تحت پوشش اند و باید در ارتقای خدمات به آنها تلاش کنیم.

وی افزود: باید مطالبات معوق سازمان را از دولت و بخش‌های دیگر وصول کنیم. همچنین انسجام مدیریتی ضروری است، حتماً راهبردها را اولویت بندی کرده وخدمات را ساماندهی کنیم.

در ادامه محمد حسن زدا، سرپرست سابق سازمان تأمین نیز به بیان مهمترین دستاوردهای کاری اش پرداخت و گفت: ما مشکل مالی در تأمین اجتماعی نداریم ولی مشکل نقدینگی داریم و تمرکز ما در این چند ماه در راستای حل همین موضوع بود.

وی افزود: اجازه بحران و ایجاد حاشیه را به سازمان ندادیم و درآمدهای خوبی کسب کردیم. اکنون تأمین اجتماعی در آستانه تحول بزرگ ارائه خدمات غیرحضوری بوده و از ۲۵تیر ۴۰سرویس غیرحضوری ارائه می‌کنیم و دیگر نیازی به مراجعه حضوری مردم یه شعب نیست. این طرح به نام دکتر نوربخش نامگذاری شده است.

زدا افزود: سازمان تأمین اجتماعی بازیگر اصلی اقتصاد، کشور است و در حوزه درمان و بیمه‌ای عملکرد برجسته ای دارد. موضوع حذف دفترچه و نسخ الکترونیک نیز ملی شده و در تمام استان‌ها مستقر شده است. تنها یک مشکل جزئی امضای الکترونیک داریم که از نظام پزشکی می‌خواهیم بر سرعت حل آن بیافزاید.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.