×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.   برابر با : Saturday, 23 September , 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 5 خبر
رییس اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری امتداد، رضا صالحی شهرابی رییس اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن در تشریح جزییات تسهیلات نوسازی با نرخ سود تک رقمی به سازنده های مسکن کشور، با بیان اینکه بانک عامل بخش مسکن در راستای اجرای طرح بازآفرینی شهری و احیای بافت فرسوده، تسهیلات ساخت بدون سپرده به سازندگان پرداخت میکند، گفت: این تسهیلات با نرخ سود ۹درصد در تهران و سایر کلانشهرها تا سقف ۵۰میلیون تومان و در مراکز استانها و سایر شهرها تا سقف ۴۰میلیون تومان به متقاضیان پرداخت میشود.

وی به جزییات و نحوه پرداخت تسهیلات نوسازی بدون سپرده در کلانشهرها و سایر شهرهای کشور اشاره کرد و افزود: تسهیلات بدون سپرده با نرخ سود ۹درصد تا سقف ۵۰میلیون تومان برای سازندگان شهر تهران پیش بینی شده است اما در صورتی که متقاضی خواهان اخذ تسهیلات بیش از سقف تعیین شده باشد بانک مسکن در سه حالت، یک نوع تسهیلات بدون سپرده با نرخ مصوب شورای پول و اعتبار نیز در نظر گرفته است. به این معنا که در شهر تهران در صورتی که متقاضی خواهان اخذ تسهیلات بیش از سقف ۵۰میلیون تومان باشد درصورتی که سازنده غیرحرفه ای باشد ۲۰میلیون تومان، سازنده حرفه ای باشد ۴۰میلیون و در صورتی که سازنده حرفه ای باشد که در پروژه ساختمانی از تکنولوژیهای نوین استفاده میکند مبلغ۶۰میلیون تومان به اصل تسهیلات پیش بینی شده اضافه خواهد کرد. با این تفاوت که رقم مازاد پیش بینی شده با نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار یعنی ۱۸درصد در اختیار سازنده قرار خواهد گرفت.

وی رقم تسهیلات نوسازی بدون سپرده ویژه ساخت و سازهای محدوده بافت فرسوده در سایر کلانشهرها را نیز ۵۰میلیون تومان با نرخ سود ۹درصد اعلام کرد و افزود: مطابق با شرایط عنوان شده در صورتی که سازنده های سایر کلانشهرها نیز خواهان افزایش رقم تسهیلات خود باشند برای سازندگان غیرحرفه ای تا سقف ۱۰میلیون تومان، برای سازندگان حرفه ای۳۰میلیون تومان و برای سازندگان حرفه ای استفاده کننده از تکنولوژی های نوین معادل ۵۰میلیون تومان با نرخ سود ۱۸درصد قابل افزایش است.

صالحی در عین حال سقف تسهیلات نوسازی بدون سپرده با نرخ سود تک رقمی را برای مراکز استان ها و شهرهای بالای ۲۰۰هزار نفر جمعیت معادل ۴۰میلیون تومان دانست و اظهار کرد: سازندگان غیرحرفه ای در این شهرها نیز میتوانند تا سقف ۲۰میلیون تومان، سازندگان حرفه ای تا سقف ۴۰میلیون تومان و سازندگان حرفه ای استفاده کننده از تکنولوژی های نوین نیز تا سقف ۶۰میلیون تومان، تسهیلات مازاد بر سقف ۴۰میلیون تومان اولیه با نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار دریافت کنند.

وی با بیان اینکه بانک مسکن برای پروژه های نوسازی سایر شهرها(کمتر از ۲۰هزار نفر) تسهیلات بدون سپرده با نرخ سود ۹درصد تا سقف ۴۰میلیون تومان در نظر گرفته است، تصریح کرد: سازندگان غیرحرفه ای، سازندگان حرفه ای و سازندگان حرفه ای استفاده کننده از تکنولوژی های نوین در این شهرها نیز به ترتیب تا سقف ۱۰میلیون، ۳۰میلیون و ۵۰میلیون تومان قادر به افزایش سقف تسهیلات خود با نرخ سود ۱۸درصد هستند.

رییس اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن با بیان اینکه این بانک از سال های گذشته اقدام به پرداخت تسهیلات نوسازی کرده است، گفت: بانک مسکن از سال ۹۳برای پرداخت تسهیلات نوسازی پای کار بوده است. به گونه ای که طی این سال ها تسهیلات نوسازی به سازنده ها با نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار پرداخت می شد و به سازنده ها اینگونه اعلام شده بود که در صورت پرداخت یارانه نرخ سود، این مبلغ به حساب آنها واریز خواهد شد.

وی با تاکید بر آنکه از خردادماه امسال شکل پرداخت تسهیلات بدون سپرده نوسازی با تحولاتی مواجه شد، گفت: بانک مسکن از خرداد ماه امسال تسهیلات نوسازی بدون سپرده با نرخ سود ۹درصد را در دو سقف ۴۰و ۵۰میلیون تومان اعطا میکند. برای اخذ این تسهیلات لازم است متقاضیان ابتدا به درگاه ttp://facility.udrc.ir مراجعه و با معرفی نامه خود از مراجع استانی و شهری حوزه بازآفرینی شهری، درخواست خود را ثبت کنند. پس از تکمیل شرایط و اخذ استعلامات لازم نیز، بانک مسکن حداکثر ظرف ۲۰روز کاری تسهیلات مربوطه را به متقاضی پرداخت خواهد کرد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.