×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲۸ شهریور - ۱۳۹۸  
true
true
انیسی تأکید کرد : حفاظت از میراث فرهنگی به روش سنتی و توجه به شیوه های جدید

به گزارش امتداد نیوز به نقل روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ، علیرضا انیسی عضو هیأت علمی پژوهشگاه و دبیر علمی نشست تخصصی «میراث فرهنگی و مواجهه با بحران سیل »، « امروز» گفت :هدف از برگزاری این نشست تخصصی توجه به موضوع مخاطرات طبیعی است که هر روز شاهد گسترده شدن ابعاد آن هستیم .
او افزود : موضوع سیل و تخریب میراث فرهنگی در گذشته موضوعی دور به نظر می رسید و گمان نمی کردیم که با وجود این خشکسالی ها روزی برسد که آثار تاریخی کشور در معرض خطر سیل قرار گیرندولی با این حال پیش بینی هایی را در پژوهشکده بناها و بافت های فرهنگی تاریخی پژوهشگاه انجام دادیم .
وی در ادامه به موضوع آتش سوزی های اخیر در آثار تاریخی ایران و جهان اشاره کرد و افزود : این موضوع نیز به بحرانی تبدیل شده که باید نسبت به آن آگاه باشیم و برای جلوگیری ازآن برنامه ریزی کنیم .
عضو هیأت علمی پژوهشگاه با تأکید بر اینکه حفاظت از میراث فرهنگی به روش سنتی باید پابرجا باشد افزود : ولی درحفاظت باید به شیوه های جدید نیز توجه کرد و از مطالعات علمی رشته های دیگر در این حوزه نیز بهره برد.
او در تشریح دلایل برگزاری نشست های تخصصی در این حوزه گفت : پژوهشگاه به عنوان یک دستگاه پژوهشی وظیفه دارد از لحاظ علمی موضوعات حوزه میراث فرهنگی را مطرح و ابعاد آن را برای روشن تر شدن باز کند ولی نمی تواند تغییری در رویه ها ایجاد کند .
وی با اشاره به جدی بودن موضوع بحران در ایران تصریح کرد : وظیفه اجرایی کردن موضوعات در حوزه میراث فرهنگی به عهده معاونت میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری است .

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false