×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.   برابر با : Wednesday, 29 March , 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
افت تعداد و افزایش ارزش چک‌های صادره

به گزارش پایگاه خبری امتداد، گزارش تازه بانک مرکزی درباره چک‌های مبادله شده حاکی از آن است که در فروردین ماه امسال در کل کشور ۵.۴میلیون فقره چک به ارزش بیش از ۵۴۱هزار میلیارد ریال مبادله شد که نسبت به ماه قبل (اسفند ۹۷) از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب ۲۹.۴درصد و ۴۷.۵درصد کاهش یافته‌است.

کاهش ۴۷درصدی تعداد چک‌های برگشتی

آمار بانک مرکزی از کاهش ۴۷درصدی تعداد چک‌های برگشتی حکایت دارد؛ چرا که در فروردین ۹۷در کل کشور ۶.۷میلیون فقره چک به ارزش ۴۶۶هزار میلیارد ریال مبادله شده بود که ۱میلیون فقره چک به ارزش ۹۰هزار میلیارد ریال برگشت خورده بود.

اجرای قانون جدید صدور چک توسط قوه قضائیه و بانک مرکزی که منجر به بازگشت اعتبار به چک شده، عامل اصلی کاهش چک‌های برگشتی است.

۱۰درصد چک‌ها برگشت خورد

در فروردین ماه امسال در کل کشور ۴.۹میلیون فقره چک به ارزش ۴۸۳هزار میلیارد ریال وصول شد و ۵۲۵هزار فقره چک به ارزش ۵۸هزار میلیارد ریال برگشت خورد. به عبارتی در کل کشور ۹۰.۲درصد از کل تعداد چک‌های مبادله‌ای و ۸۹.۲درصد از کل مبلغ چک‌های مبادله‌ای وصول شد.

به گزارش مهر، تعداد و ارزش چک‌های برگشتی در فروردین ۹۸نسبت به ماه قبل (اسفند ۹۷) از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب ۲۱.۷درصد و ۴۰.۱درصد کاهش یافته است. در اسفند ۹۷در کل کشور ۹.۸درصد از کل تعداد چک‌های مبادله‌ای و ۱۰.۸درصد از کل مبلغ چک‌های مبادله‌ای برگشت خورده بود

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.