×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.   برابر با : Tuesday, 30 May , 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 1 خبر
درآمد ‌بیمه‌ای آسیا به ۴.۱۷ هزار میلیارد ریال رسید

به گزارش پایگاه خبری امتداد، شرکت بیمه آسیا در اطلاعات و صورت های مالی ۱۲ ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ با سرمایه ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریالی سود هر سهم را ۲۸۰ ریال اعلام کرد که در مقایسه با فعالیت در مدت مشابه سال گذشته توانسته سود هرسهم را معادل ۴۷ درصد افزایش دهد.

«آسیا» در صورت های مالی یکساله خود اعلام کرد که درآمد بیمه ای به ۴ هزار و ۱۷۳ میلیارد و ۱۵۳ میلیون ریال رسید که این رقم در سال مالی ۱۳۹۶ مبلغ ۷۵۹ میلیارد و ۸۵۳ میلیون ریال بوده و برای دوره مالی ۱۳۹۸ مبلغ ۴ هزار و ۳۴۰ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال پیش بینی کرده است.

این شرکت در این دوره درآمد حق بیمه‌ای را ۳۸ هزار و ۵۹۵ میلیارد ریال و هزینه خسارت ها را ۳۲ هزار و ۵۷۱ میلیارد ریال اعلام کرد.

سود عملیاتی «آسیا» در این دوره به ۶۱۱ میلیارد ریال، سود خالص ۶۴۴ میلیارد ریال و سود انباشته پایان دوره به ۹۴۱ میلیارد ریال رسیده است.

به گزارش سنا، «آسیا» در تشریح اهداف و برنامه‌های راهبردی خود در بخش سرمایه‌گذاری‌ها اعلام کرده است که با توجه به وضعیت اقتصادی، بخش عمده‌ای از سود شرکت از محل سرمایه‌گذاری مطابق با آیین نامه ۶۰ شورای عالی بیمه تامین می‌شود. از جمله سرمایه‌گذاری‌های شرکت شامل سپردهای بانکی (ارزی و ریالی) و سرمایه گذاری در بازار سرمایه، خرید اوراق مشارکت و سرمایه گذاری در سهام سایر شرکت‌ها و خرید املاک و مستغلات به منظور تاسیس شعب جدید و فروش املاک و مستغلات مازاد است؛ همچنین از جمله عوامل تاثیرگذار در سود شرکت شامل: تصمیمات هیات دولت،

بانک مرکزی

و قوه محترم قضائیه در رابطه با تغییر نرخ سود سپرده، تغییرات نرخ ارز، مالیات و نرخ دیات است.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.