×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۳۱ اردیبهشت - ۱۳۹۸  
true
true
آماده اجاره باغات شمال تهران و تبدیل آن ها به فضاهای عمومی هستیم

شهردار منطقه یک:

شهرداری منطقه یک آماده است باغات در اختیار بخشهای دولتی ، نهادها، سازمانها و بنیادها را در قالب اجاره های بلند مدت در اختیار بگیرد تا هم از فضای سبز منطقه صیانت شود و هم با تبدیل آن ها به بوستان ، امکان استفاده عموم شهروندان فراهم شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک سید حمید موسوی شهردار این منطقه با بیان مطلب فوق اظهار داشت: از آنجا که مقام معظم رهبری تاکید بر صیانت و حفاظت از عرصه های فضای سبز را داشتند شهرداری منطقه یک با مذاکره و مکاتبه با مالکان و متولیان باغات در بخشهای دولتی ، نهادها و سازمانها و بنیادها که سهم قابل توجهی از فضاهای سبز منطقه را در اختیار دارند پیشنهاد کرده است که باغات را با شرایطی که مطابق قانون به سرمایه گذاران و بهره برداران در قالب اجاره های بلند مدت واگذار می کنند به شهرداری واگذار کنند تا هم از فضای سبز منطقه صیانت شود و هم سرانه های فضای سبز عمومی منطقه توسعه یابد.

وی باغ اراج را از جمله باغات در اختیارنهاد ها دانست و گفت: در ابتدای امسال حسب تصمیم و توافق مدیریت شهری وقت منطقه با مالک و سرمایه گذار باغ موسوم به اراج در فرایندی، شهرداری منطقه یک از قریب به ۲۹هزار متر مربع از عرصه این باغ ، بالغ بر ۲۰ هزار مترمربع آنرا در اختیار می گیرد و اقدامات اجرایی برای احداث بوستان با پیشرفت ۵۰ درصدی را در آن به انجام می رساند .

موسوی افزود: پس از آن بهره بردار این باغ در بخش ۳۰ درصدی در اختیار خود ، اقدام به آغاز عملیات گود برداری می کند که با تذکر شورای شهر تهران و حسب دستور صریح شهردار تهران عملیات گوبرداری در همان زمان بطور کامل متوقف و در حال حاضر هیچ اقدامی در هر یک از بخشها نیافتاده است و این باغ و سایر باغات مشابه بطور مستمر تحت نظارت قرار دارد.

وی آتش سوزی عمدی این باغ را مربوط به چندین سال پیش دانست و گفت: پرونده تخلفات آن در حذف و قطع درختان در کمیسیون ماده ۷ و سازمان بوستانها و فضای سبز شهرداری تهران مفتوح و بالغ بر ۸۵ میلیارد تومان جریمه برای مالک آن در نظر گرفته شده و پرونده همچنان مفتوح است .

شهردار منطقه یک تصریح کرد:با سازمان اوقاف و امور خیریه و مسئولان مختلف در خصوص این باغ ۳۰ هزار مترمربعی و سایر باغات در اختیار آنها مکاتبه و مذاکره کرده ایم تا این فضاها در اختیار مدیریت شهری قرار گیرد و در خصوص اراج نیز تا با پایان عملیات احداث بوستان ، بوستان بزرگ اراج در اختیار شهروندان قرار گیرد .

وی گفت: قطعا نمی شود با هیچ سرمایه ای در آن واحد عرصه های سبز را احیا کرد پس باید با مدیریت منابع و همراهی و همکاری همه سازمانها و نهادها از فضاهای سبز موجود صیانت نماییم .

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false