×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۳۰ خرداد - ۱۳۹۸  
true
true
زیباسازی محلات ۱۰ گانه با اجرای طرح “رنگ در شهر”

امتداد :شهردار منطقه ۱۰ در نخستین نشست سیاست گذاری “رنگ در شهر” با رویکرد ایجاد تنوع و سرزندگی در فضای شهری، از اهتمام برای زیباسازی و رفع اغتشاشات بصری با مشارکت حوزه های دانشگاهی و انجمن ها خبر داد.

به گزارش امتداد ، اولین نشست از سلسله جلسات سیاست گذاری اجرای طرح “رنگ در شهر” با حضور سهیلا صادق زاده شهردار منطقه، امیر قاسمی معاون امور اجتماعی و فرهنگی، رییس اداره زیباسازی و خانم دکتر حسینیون و خانم مهندس امینی از حوزه های دانشگاهی و انجمن طراحان شهری برگزار شد.

در این نشست سهیلا صادق زاده شهردار منطقه با تاکید بر ضرورت توجه به ارزش‌هاى کیفى زیبایى شناختى منظر گفت: نقش رنگ در شهر و مطلوبیت فضایی هم به لحاظ نمادین و ایجاد آرامش روانی ساکنان و هم به لحاظ عملکردی و هماهنگی با زمینه و شخصیت بنا و محیط اطراف از اهمیت به سزایی برخوردار است.

وی با اشاره به این که عدم ارتباط موثر با شهر توسط شهروندان و در نتیجه مشارکت اندک آنان، نوعى بى هویتى را گریبانگیر شهر کرده است، افزود: تجربه حرکت در فضاهای شهری زیبا به دلیل وحدت آن، مسرت بخش و به دلیل تنوع رنگی متناسب، سرزنده و دارای تنوع است.

شهردار منطقه با اشاره به تشکیل کارگروه در راستای اجرایی سازی تاکیدات شهردار تهران، به بررسی سازوکارهای اجرایی و فرایند یکپارچه سازی آن پرداخت و افزود: برای نیل به نتایج مطلوب پیش بینی می شود در جلسات آینده سلسله نشست های رنگ در شهر، افراد دارای تجربه و دانش در این زمینه حضور داشته باشند.

گفتنی است در این جلسه پیرامون انتخاب اعضای کارگروه، هماهنگی برای بازدیدهای میدانی خصوصا در محورهای انتخابی و مشخص کردن پالت رنگ بحث و تبادل نظر صورت گرفت و دیدگاه های پیشنهادی مطرح شد. همچنین مقرر شد ضمن تشکیل کارگروه، نشست علمی تخصصی و کاربردی رنگ در شهر با حضور متخصصین و افراد اثرگذار محلات، سازمان های مردم نهاد و شهروندان علاقه مند برگزار شود.

شایان ذکر است خیابان صفدری حدفاصل موزه هفت چنار تا بزرگراه شهید نواب صفوی، میدان بریانک و خیابان رودکی به عنوان محور تجاری منطقه از فضاهای پیشنهادی و مورد مذاکره برای اجرای طرح رنگ در شهر تعیین شد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false