×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۶ آبان - ۱۳۹۷  
true
true
حزب الله بازیگری تاثیرگذار بر تحولات منطقه است

احمد دستمالچیان، سفیر اسبق ایران در لبنان در گفتگو با مهر در خصوص اهمیت توجه بیشتر به موفقیت‌های منطقه‌ای جبهه مقاومت در عرصه‌های سیاسی و عملیاتی به خصوص در دو کشور لبنان و عراق، اظهارداشت: به نظر من تشکیل دولت در عراق را باید از یک دید کلی نگاه کرد، شما ببینید پس از پیروزی های بزرگی که محور مقاومت در عرصه های عملیاتی و نظامی بدست آورد و نیروهای تروریستی را شکست داد و در نهایت طرح دشمنان برای تجزیه منطقه را خنثی کرد، لازم بود در بُعد سیاسی محور مقاومت یک تایید همه جانبه مردمی را از این دستاوردها داشته باشد. 

سفیر اسبق ایران در لبنان گفت: انتخابات گذشته در لبنان مهر تاییدی برای حزب الله لبنان و موفقیتی دیگر در عرصه سیاسی برای مقاومت بود، یعنی حزب الله که پیشتر از این به عنوان یک گروه نظامی مطرح بود، امروز با خواست مردم لبنان در نهادهای سیاسی مشارکت و نقش گسترده ای دارد و بازیگری مشروع است که نه تنها در بُعد ملی بلکه در ابعاد منطقه ای بر روند تحولات تاثیرگذار است. 

دستمالچیان با بیان اینکه بسیار تلاش شد در عراق کسانی که در محور آمریکا قرار دارند دولتی غیر از خواست مردم را روی کار آورند، تصریح کرد: با درایتی که مرجع عالیقدر شیعه عراق و گروه های سیاسی در داخل آن کشور داشتند این توطئه هم خنثی شد و امروز محور مقاومت در عراق در نهادهای مختلف قدرت آن کشور به پیروزی رسیده و هر سه گروه شیعه، کرد و سنی را پشت سر خود دارد که این نشان دهنده آن است که در آن پازل کلی محور مقاومت ابتکار عمل و دست بالا را در ابعاد نظامی و سیاسی منطقه دارد و بدون نقش آفرینی اعضای این محور هیچ گونه اقدامی نمی توان انجام داد. 

وی با اشاره به برگزاری مراسم اربعین حسینی تصریح کرد: لازم است که امت اسلام وحدت و همدلی بیشتری برای پیشبرد اهداف خود در منطقه داشته باشند و راهپیمایی اربعین هم به عنوان مانور قدرت جهان اسلام و نمادی از این وحدت تبدیل شده است که لازم است از سوی دولت های اسلامی بیش از پیش مورد حمایت قرار گیرد.

دستمالچیان ادامه داد: برگزاری موفقیت آمیز مراسم اربعین نشان دهنده قدرت امنیتی و اقتدار عراق و البته ایران به عنوان همسایه آن کشور و رأس جبهه مقاومت است و این مساله برای آنها اهمیت دارد چرا که کماکان تحت تهدیدات گروه های تروریستی وجود دارد. 

سفیر سبق ایران در اردن با بیان اینکه برخی درصدد تفرقه میان ملت های عراق و ایران بودند که با هوشیاری مردم دو کشور در نطفه خنثی شد، افزود: مهمان نوازی مردم عراق به بهترین نحو ممکن از زائران اربعین حسینی و زوار ایرانی شرکت کننده تنها یک نمونه از ارتباط و پیوند راهبردی میان دو ملت است که پیام واضح آن شکست طرح اختلاف افکنی میان مردمانی است که از اشتراکات بسیاری برخوردارند. ایران و عراق ارتباط راهبردی با یکدیگر دارند و هرگونه تلاشی در راستای اختلاف افکنی میان آنها، قطعا محکوم به شکست خواهد بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بنابراین باید با توجه به اهمیت مراسم اربعین به عنوان نمادی از وحدت میان ملت های مسلمان و به خصوص شیعیان، حمایت همه جانبه ای را از این مراسم داشته باشیم تا این حرکت خودجوش مردمی هر سال با شکوه تر و گسترده تر از سال های گذشته برگزار شود.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false