×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲۸ شهریور - ۱۳۹۸  
true
true
دسترسی شهروندان مرکز پایتخت به حمل و نقل عمومی در شهر تهران منحصر به فرد است

امتداد :با افتتاح ۷ ایستگاه مترو شهروندان در هر ۳۰۰ متر به حمل و نقل عمومی دسترسی پیدا می کنند که این سطح از دسترسی در شهر تهران منحصر به فرد است.

به گزارش امتداد ، محسن پور سید آقایی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با همراهی علی امام مدیرعامل شرکت بهر برداری مترو، مدیران ستادی حوزه حمل و نقل و ترافیک و نصراله آبادیان شهردار منطقه ۱۱ به بازدید از خطوط حمل و نقل مترو، بی،آر،تی و میادین محله های مرکزی شهر تهران در منطقه ۱۱ پرداخت و در ادامه نشست تخصصی شورای مدیران در خصوص مصوبات و برنامه های پیش بینی شده شهرداری منطقه ۱۱ برگزار شد.

در این نشست محسن پورسید آقایی ،معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ضمن ایده آل دانستن سطح دسترسی به حمل و نقل عمومی در منطقه ۱۱ گفت: به ازای هر یک کیلومتر دسترسی به یک ایستگاه مترو یک وضعیت ایده آل و منحصر به فرد در شهر تهران است که با استانداردهای جهانی نیز همخوانی دارد.

پور سیدآقایی همچنین افزود: منطقه ۱۱ از پتانسیل بسیار خوبی برای توسعه دوچرخه سواری و توسعه حمل و نقل عمومی برخوردار است که راه اندازی مسیر های ویژه دوچرخه در خیابان های این منطقه در دستور کار قرار می گیرد.

معاون شهردار تهران همچنین در ارتباط با بودجه حمل و نقل عمومی مناطق بیان کرد: می کوشیم با در نظر گرفتن ردیف های درآمدی از محل توسعه مجتمع ایستگاهی مترو و سایر محل های درآمدی بودجه حمل و نقل عمومی مناطق در شهر تهران را دو برابر افزایش دهیم.

پورسید آقایی همچنین ادامه داد: دسترسی شهروندان به ایستگاه مترو خیابان انقلاب در ضلع جنوب شرقی نیز جهت رفاه حال شهروندان در دستور کار قرار دارد.

نصراله آبادیان شهردار منطقه ۱۱ در این نشست ضمن تشریح وضعیت حمل و نقل عمومی در منطقه ۱۱ گفت: با بهره برداری از ۸ ایستگاه در حال ساخت مترو، شهروندان به ازای هر یک کیلومتر به یک استگاه مترو دسترسی می یابند و در هر ۳۰۰ متر به یکی از وسایل حمل نقل عمومی شامل مترو،بی،آر،تی واتوبوس عادی دسترسی خواهند داشت.

آبادیان همچنین افزود: توسعه حمل و نقل پاک یکی از اولویت های شهرداری منطقه ۱۱ است که درهمین راستا راه اندازی مسیر گردشگری با دوچرخه در بافت تاریخی حصار ناصری و ایجاد یک مسیر تردد با دوچرخه در فضای ۴۳ هکتاری پردیس فرهنگی و اجتماعی رودکی از جمله اقدامات پیش بینی شده است.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به این که بورس فروش دوچرخه و موتور در شهر تهران در منطقه ۱۱ قرار دارد؛ راه اندازی یک مرکز سیاستگذاری موتور برقی شامل دفاتر مرکزی و فعالیت بانک عامل برای پرداخت وام به شهروندان در این منطقه، می تواند منطقه ۱۱ را به مرکز اصلی توسعه حمل و نقل پاک در شهر تهران تبدیل کند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false