×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۳۰ بهمن - ۱۳۹۷  
true
true
دانش آموزان ورودی غربی تهران سفیران مدیریت شهری پایتخت می شوند

امتداد :شهردار منطقه۲۱ از اجرای طرح “دانش آموزان؛ سفیران مدیریت شهری پایتخت” در قالب اجرای برنامه های آموزشی-تفریحی و تحت عنوان “پنجشنبه های مفرح” خبر داد.

به گزارش امتداد ، رحمانی شهردار این منطقه با بیان اینکه مدارس، پس از نهاد خانواده؛ به عنوان دومین خاستگاه آموزش پذیری و اجتماعی شدن آینده سازان ایران اسلامی از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: طرح “دانش آموزان؛ سفیران مدیریت شهری پایتخت” برای نخستین بار در شهر تهران در سطح مدارس ابتدایی ورودی غربی پایتخت برگزار می شود.
وی افزود: این طرح با همکاری و هماهنگی تنگاتنگ با آموزش و پرورش منطقه۹ تهران، با رویکرد اصلی “آموزش و نحوه صحیح تفکیک پسماند از مبدا” و با بهره گیری از آموزش های غیرمستقیم در قالب کارگاه های رباتیک و نقاشی به منظور ایجاد جذابیت و همگام با تکنولوژی های نوین امروزی اجرایی شده است.
شهردار منطقه۲۱ با تاکید بر این نکته که تاثیرگذاری و افزایش عمق یادگیری مطالب آموزشی در سنین دبستان، به همراه سرگرمی و بازی فکری انکارناپذیر است، افزود: طرح “دانش آموزان؛ سفیران مدیریت شهری پایتخت” در قالب اجرای برنامه ای تحت عنوان “پنجشنبه های مفرح” در ساعات غیر درسی مدارس (به طور میانگین روزهای پنجشنبه)؛ با هدف ایجاد جذابیت از طریق ارائه آموزش های غیرمستقیم اجتماعی-فرهنگی، کودکان را با مدیریت شهری و نحوه اجرای اقدامات شهری آشنا می کند.
رحمانی با اشاره به اینکه دانش آموزان و کودکان دبستانی سفیران و انتقال دهندگان آموزش های فراگرفته شده در مدرسه به خانواده هایشان هستند، گفت: آموزش پذیری کودکان در سنین دبستان بسیار بالاست، به طوری که مطالب درسی و آموزشی همگام با انجام نقاشی، کارهای دستی و بازی های متنوع سریع تر و ماندگارتر در ذهن آنان نقش می بندد.
وی گفت: بنا بر همین مولفه ها، ارائه آموزش های غیرمستقیم اجتماعی-فرهنگی در قالب اجرای طرح “سفیران مدیریت در دستور کار مدارس ابتدایی ورودی غربی پایتخت قرار دارد.
گفتنی است، طی بازدیدی با حضور رحمانی شهردار منطقه۲۱، روبوشه مدیر آموزش و پرورش منطقه۹ تهران بزرگ و جمعی از مدیران شهری ورودی غربی پایتخت که به منظور بررسی روند اجرای طرح “دانش آموزان؛ سفیران مدیریت شهری پایتخت” در دبستان دخترانه “هاجر۲” انجام گرفت، مقرر شد با توجه به استقبال چشمگیری که از این طرح شده، طرح “دانش آموزان؛ سفیران مدیریت شهری پایتخت” در کلیه مدارس ابتدایی ورودی غربی پایتخت به اجرا درآید.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false